Ostrzeżenie dla ośmiu województw

W ośmiu województwach w piątek będzie intensywnie padać deszcz - ostrzega Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej. Najsilniejsze opady wystąpią w woj. podkarpackim, gdzie obowiązują ostrzeżenia drugiego stopnia.

Zdjęcie ilustracyjne
pixabay.com

Alertami pierwszego stopnia przed intensywnym deszczem IMGW objął województwa: pomorskie, lubelskie, małopolskie oraz część podkarpackiego, kujawsko-pomorskiego, mazowieckiego, świętokrzyskiego i śląskiego. Według prognoz spadnie tam od 30 do 45 mm.

W południowej części woj. podkarpackiego ostrzeżenia mają wyższy, drugi stopień. Tam może spaść do 60 l deszczu na 1 mkw.

IMGW wydał ostrzeżenie pierwszego i drugiego stopnia przed intensywnymi deszczami w woj. podkarpackim. Opady są prognozowane w piątek i w nocy z piątku na sobotę.

W powiatach bieszczadzkim, brzozowskim, jasielskim, krośnieńskim, leskim, przemyskim i sanockim oraz w Krośnie i Przemyślu prognozowane są opady deszczu o natężeniu umiarkowanym i silnym. Możliwe wystąpienie burz. Miejscami może spaść 40-60 mm deszczu na metr kwadratowy.

Z kolei w powiatach dębickim, jarosławskim, kolbuszowskim, leżajskim, lubaczowskim, łańcuckim, mieleckim, niżańskim, przeworskim, ropczycko-sędziszowskim, rzeszowskim, stalowowolskim, strzyżowskim i tarnobrzeskim oraz w Rzeszowie i Tarnobrzegu obowiązuje ostrzeżenie pierwszego stopnia. Spadnie tam od 35 od 45 mm deszczu.

Jak przypomniano, na obszarze prognozowanych intensywnych opadów deszczu spodziewane są wzrosty poziomu wody; lokalnie do strefy stanów wysokich.

Natomiast na mniejszych rzekach wzrosty mogą mieć gwałtowny charakter. W miejscach wystąpienia szczególnie intensywnych opadów, punktowo istnieje możliwość przekroczenia stanów ostrzegawczych.

 

Źródło: niezalezna.pl, PAP

#polska

mg
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo