W czwartek 238 prób nielegalnego przekroczenia granicy polsko-białoruskiej

W czwartek funkcjonariusze Straży Granicznej odnotowali 238 prób nielegalnego przekroczenia granicy polsko-białoruskiej. Strażnicy graniczni zatrzymali trzech nielegalnych imigrantów, obywateli Konga - powiedziała PAP rzecznik Straży Granicznej ppor. Anna Michalska. Dodała, że ostatniej doby pogranicznicy zatrzymali siedem osób za pomoc w nielegalnym przekraczaniu granicy.

Marian Paluszkiewicz

Według informacji przekazanych przez ppor. Annę Michalską, ostatniej dobry strażnicy graniczni odnotowali 238 prób nielegalnego przekroczenia granicy polsko-białoruskiej. "Strażnicy zatrzymali trzech nielegalnych imigrantów. Byli to obywatele Konga" - podkreśliła, dodając, że pozostały próby zostały udaremnione.

Wskazała, że funkcjonariusze Straży Granicznej zatrzymali w czwartek siedem osób za pomoc w organizowaniu nielegalnego przekraczania granicy polsko-białoruskiej. "Było to dwóch obywateli z Syrii, trzech obywateli Polski i dwóch obywateli Iraku" - wyliczyła.

Od początku września Straż Graniczna odnotowała już ponad 3,2 tysiąca prób nielegalnego przekroczenia granicy Polski z Białorusią.

Od 2 września w przygranicznym pasie granicznym z Białorusią, czyli w części województw podlaskiego i lubelskiego, obowiązuje stan wyjątkowy. Obejmuje 183 miejscowości. Został wprowadzony na 30 dni na mocy rozporządzenia prezydenta Andrzeja Dudy, wydanego na wniosek Rady Ministrów.

Przedstawiciele rządu uzasadniają konieczność wprowadzania stanu wyjątkowego sytuacją na granicy z Białorusią, gdzie reżim Łukaszenki prowadzi "wojnę hybrydową" oraz rosyjskimi ćwiczeniami wojskowymi Zapad, które rozpoczęły się 10 września.

 

Źródło: PAP, niezalezna.pl

#granica #straż graniczna

as
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo