Koniec tygodnia wyraźnie chłodniejszy. Będzie padać

W piątek w województwach świętokrzyskim, małopolskim i śląskim obowiązywać będą ostrzeżenia przed intensywnymi opadami deszczu. Jak powiedziała Małgorzata Tomczuk, synoptyk IMGW, sobota także będzie deszczowa i chłodna.

Zdjęcie ilustracyjne
pixabay.com

Według zapowiedzi Małgorzaty Tomczuk, synoptyka Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej, koniec tygodnia zapowiada się deszczowo i chłodno.

"W piątek najwięcej deszczu spadnie w południowo-wschodniej części kraju. Nieco mniejszych opadów deszczu można się spodziewać na Mazowszu, w województwie świętokrzyskim i łódzkim. Dla części województw wydano ostrzeżenia przed ulewnymi deszczami. Na północno-zachodnim pasie kraju, dochodzącym do Wielkopolski możliwe są burze. Może zagrzmieć także na południowym wschodzie. Będzie chłodniej. Temperatura maksymalna w ciągu dnia wyniesie 14-16 stopni Celsjusza na północnym wschodzie do 20 stopni na Dolnym Śląsku"

- powiedziała Tomczuk.

IMGW na swojej stronie internetowej zamieściło ostrzeżenia pierwszego stopnia przed intensywnymi opadami deszczu dla południa województwa śląskiego, województwa małopolskiego oraz południowej części województwa świętokrzyskiego. Według prognoz IMGW, na terenach których dotyczą wydane ostrzeżenia, na jeden metr kwadratowy może spaść do 45 litrów deszczu.

W nocy z piątku na sobotę w dalszym ciągu będzie deszczowo i pochmurno. Najwięcej deszczowych chmur pojawi się wschodzie kraju i na Mazowszu. W nocy temperatura spadnie do 6-7 stopni na Suwalszczyźnie i 10-13 na pozostałym obszarze kraju. Na zachodzie możliwe są słabe opady deszczu. Zdaniem meteorologów sobota zapowiada się deszczowa i chłodna, z temperaturami dochodzącymi maksymalnie do 15-16 stopni Celsjusza. W niedzielę może być jeszcze chłodniej.

 

Źródło: niezalezna.pl, PAP

#polska

mg
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo