Braun dostanie po kieszeni za haniebne słowa do ministra. Maksymalna kara finansowa!

Poseł Grzegorz Braun zostanie ukarany za swoją skandaliczną wypowiedź do Adama Niedzielskiego. "Będziesz Pan wisiał" - groził dziś poseł Konfederacji, wykrzykując te słowa w kierunku ministra zdrowia. Prezydium Sejmu zdecydowało o maksymalnej możliwej karze finansowej. Sprawą może zająć się też prokuratura.

Grzegorz Braun
Tomasz Hamrat/Gazeta Polska

Poseł Grzegorz Braun groził w czwartek z mównicy sejmowej ministrowi zdrowia Adamowi Niedzielskiemu. "Będziesz pan wisiał" - krzyknął z mównicy sejmowej Braun wygrażając palcem w kierunku siedzącego w ławach rządowych ministra. Został wykluczony z obrad Sejmu. 

O ustaleniach Prezydium Sejmu, które zajmowało się m.in. sprawą skandalicznej wypowiedzi posła Grzegorza Brauna (Konfederacja), poinformował Włodzimierz Czarzasty z Lewicy. Jak podkreślił, marszałek Sejmu Elżbieta Witek poinformowała, że złożyła wniosek do prokuratury za używanie gróźb karalnych przez posła Brauna.

Wicemarszałek powiedział też, że jednomyślnie poseł Grzegorz Braun został ukarany najwyższą karą: 6 miesięcy obniżenia uposażenia o 50 procent i 6 miesięcy (odebrania) 100 procent diety poselskiej. - Nie ma już większych finansowych kar za tego typu przewinienia - dodał wicemarszałek.

Poinformował też, że posłowie Lewicy, Koalicji Obywatelskiej i Koalicji Polskiej zbierają podpisy pod skierowaniem sprawy Grzegorza Brauna do komisji etyki poselskiej.

 

 

Źródło: PAP, niezalezna.pl

#Adam Niedzielski #Grzegorz Braun

Michał Kowalczyk
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo