Piątek z „Codzienną” i „Niecodzienną”!

Brukselskie elity znowu wychodzą poza swoje kompetencje. Parlament Europejski chce wezwać premiera Mateusza Morawieckiego do wycofania z Trybunału Konstytucyjnego wniosku w sprawie zasady wyższości prawa krajowego nad unijnym. - Trzeba sobie jasno powiedzieć, że mamy do czynienia z wojną ideologiczną. Wniosek premiera ma umocowanie w polskim prawie i jest w pełni zasadny. W związku z tym nie ma żadnych powodów, by został wycofany – zapowiedział w czwartek szef KPRM Michał Dworczyk. „Nikt nie będzie mówił nam, jak żyć!” – tak zatytułował swój artykuł Jan Przemyłski.

niezalezna.pl,

Warto też poczytać o najnowszych pomysłach europosłanki Sylwii Spurek na środowisko. „1) 2023: zakaz wykorzystywania zwierząt w cyrkach, delfinariach + zakaz polowań, w tym wędkarstwa; 2) 2025: zakaz otwierania nowych hodowli; 3) 2030: zakaz badań z wykorzystaniem zwierząt; 4) 2040: 100% zakaz hodowli zwierząt; 5) TERAZ: ochrona zwierząt w Konstytucji” – napisała Sylwia Spurek w mediach społecznościowych. Wypowiedź wywołała natychmiastowy oddźwięk w społeczeństwie. Nic dziwnego nie codziennie zdarza się jedną wypowiedzią wkurzyć około 10 mln ludzi. Jacek Lizniewicz podsumowuje działania Spurek: „Jak wkurzać to miliony”.
 
Nie milkną echa starcia polskich piłkarzy z Anglią na Stadionie Narodowym. Brytyjskie media zamiast na aspekcie sportowym postanowiły się skupić na tropieniu rzekomego rasizmu polskich piłkarzy, szczególnie Kamila Glika. Przedstawiciele reprezentacji Anglii bez zbadania sprawy postanowili nagłośnić sprawę i oskarżyli polskiego reprezentanta o rasistowskie zachowanie. FIFA już wszczęła śledztwo w sprawie. Tymczasem wiele wskazuje na to, że to Anglicy będą musieli przepraszać polskiego kadrowicza, który jest najbardziej poszkodowany w całej sytuacji. „Sportowy dom wariatów” twierdzi Leszek Galarowicz.

A co tam na świecie? W Stanach Zjednoczonych Republikanie przekonują, że gen. Mike Milley dopuścił się zdrady stanu i powinien trafić do więzienia. W tekście „Biden ufa generałowi, który spiskował z Chinami” pokazujemy, że w ostatnich dniach wyszło na jaw, że obecny przewodniczący Kolegium Połączonych Szefów Sztabów (JCS) gen. Mike Milley miał spiskować z Chinami przeciwko Donaldowi Trumpowi, gdy ten był prezydentem USA. Biały Dom stanął w obronie generała!

Polska zgodziła się na zwiększenie ilości energii produkowanej z OZE. Choć oczekiwano, że Komisja Europejska w najbliższych dniach przyjmie polski Krajowy Plan Odbudowy, okazuje się, że wrócono do negocjacji. – Jeszcze trwają rozmowy techniczne – wyjaśnił rzecznik rządu Piotr Müller. Polska zgodziła się m.in. na zwiększenie produkcji energii odnawialnej z 18,5 do 23,5 GW do 2026 r. Szczegóły w artykule „Trwają negocjacje ws. polskiego KPO”.

„Branża morskich wiatraków łączy siły”. Administracja rządowa oraz najważniejsi przedstawiciele sektora morskiej energetyki wiatrowej podpisali porozumienie na rzecz rozwoju tej branży w Polsce. Nadrzędnym celem jest zapewnienie maksymalnego udziału krajowych firm w łańcuchu dostaw dla morskich farm wiatrowych powstających w polskiej wyłącznej strefie ekonomicznej.

A co w „Niecodziennej”, weekendowy dodatku GPC? „Pomidory cenne jak diamenty”, „Nadeszły trudne czasy” z cyklu „Gumowe Ucho czyli Niecodzienna Lista Przebojow”, a w cyklu„Podejrzane z Natury” - Kasztanowe ludki. Jest też tekst „Globalny Bank Nasion”, a także „NiecodziennyWehikułCzasu” czyli „Czarna Perła i Zimny Drań”. 

Warto sięgnąć po piątkową „Codzienną”.

 

Źródło: Gazeta Polska Codziennie,

bm
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo