Premier Morawiecki: Dzięki szczepieniom jesteśmy lepiej gotowi na kolejną falę epidemii

"Trzeba zmierzyć się z kolejną falą epidemii Covid-19, na szczęście dzięki szczepionkom, jesteśmy na nią lepiej przygotowani" - stwierdził premier Mateusz Morawiecki. Zapewnił, że w gotowości utrzymywana jest infrastruktura medyczna, a procedury są udoskonalane, by kolejna fala jak najmniej dotknęła gospodarkę.

twitter.com / @PremierRP (fot. KPRM Krystian Maj)

Przed nami druga jesień, podczas której musimy zmierzyć się z wyzwaniem, jakim jest kolejna fala koronawirusa. Na szczęście, dzięki szczepionkom, jesteśmy na nią lepiej przygotowani. Utrzymujemy w stanie gotowości infrastrukturę medyczną, zabezpieczyliśmy niezbędną ilość szczepionek, uzupełniliśmy zapasy środków dezynfekcji i higieny w szkołach oraz magazynach Rządowa Agencja Rezerw Strategicznych

 - napisał Morawiecki na Facebooku.

Premier podkreślił też, że "we współpracy z wojewodami jesteśmy gotowi na ponowne otwarcie szpitali tymczasowych" oraz "stale udoskonalamy nasze procedury tak, by kolejna fala zachorowań w jak najmniejszym stopniu dotknęła gospodarkę"

Wszystkie te kwestie omawiamy na dzisiejszym posiedzeniu Rady Medycznej. Jesteśmy na posterunku - dla bezpieczeństwa Polaków

- napisał premier.

Resort zdrowia podał w czwartek, że badania potwierdziły 722 nowe zakażenia koronawirusem, zmarło 10 osób z COVID-19. Tydzień temu, 9 września, resort informował o 510 zakażeniach, a dwa tygodnie temu, 2 września – o 390.

 

Źródło: niezalezna.pl, PAP, Facebook

#Mateusz Morawiecki #szczepienia #koronawirus #Rada Medyczna

Mateusz Tomaszewski
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo