Trwa posiedzenie Trójstronnego Zespołu ds. Ochrony Zdrowia

W czwartek po południu rozpoczęło się posiedzenie Trójstronnego Zespołu do Spraw Ochrony Zdrowia, zwołane na prośbę ministra zdrowia Adama Niedzielskiego. Jednym z punktów posiedzenia jest ścieżka wzrostu wynagrodzeń w ochronie zdrowia na najbliższe lata do roku 2027.

https://twitter.com/MZ_GOV_PL

W Centrum Partnerstwa Społecznego "Dialog" w Warszawie w czwartek rozpoczęło się posiedzenie Trójstronnego Zespołu do Spraw Ochrony Zdrowia, któremu przewodniczy Maria Ochman z NSZZ "Solidarność".

W spotkaniu mieli wziąć udział przedstawiciele Komitetu Protestacyjno-Strajkowego Ochrony Zdrowia. Nikt z komitetu nie pojawił się na posiedzeniu.

Jak poinformował rzecznik ministra zdrowia Wojciech Andrusiewicz w posiedzeniu bierze udział szerokie grono reprezentantów sektora ochrony zdrowia, strona społeczna NSZZ "Solidarność", OPZZ i strona pracodawców Pracodawcy RP i Federacja Szpitali Polskich oraz Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej.

Mamy każdą ze stron, która powinna zabierać głos w zakresie ochrony zdrowia, wynagrodzeń w ochronie zdrowia, bo to dzisiejsze posiedzenie jest poświęcone wynagrodzeniom w ochronie zdrowia

- powiedział Andrusiewicz.

Jednym z punktów posiedzenia jest ścieżka wzrostu wynagrodzeń na najbliższe lata do roku 2027, to jest ten punkt najistotniejszy, punkt, na który szczególnie zwracamy uwagę, bo ten punkt dotyczy realizacji dużej części postulatów m.in. komitetu protestacyjnego, co ubolewam nikt z tego komitetu na dzisiejsze spotkanie nie przyszedł. Mimo zaproszeń kierowanych zarówno przez Ministerstwo Zdrowia jak i przez przewodniczącą Zespołu Trójstronnego do spraw ochrony zdrowia

– dodał Andrusiewicz.

W czwartek przed południem Komitet Protestacyjno-Strajkowy Ochrony Zdrowia oświadczył, że nie weźmie udziału w spotkaniu z ministrem Niedzielskim w ramach Trójstronnego Zespołu do Spraw Ochrony Zdrowia; to zespół "dwustronny" – oświadczono. MZ deklarowało, że w przypadku braku możliwości osobistego uczestnictwa w posiedzeniu, będzie możliwość udziału online.

 

Źródło: niezalezna.pl, PAP

#Ministerstwo Zdrowia #komisja #trójstronny zespół #ochrona zdrowia

mt
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo