Polscy siatkarze faworytami bukmacherów do złota. A jak sądzą nasi czytelnicy?

Polska jest zdecydowanym faworytem bukmacherów do zwycięstwa w sobotnim meczu półfinałów mistrzostw Europy ze Słowenią. W przypadku pokonania tej przeszkody, bukmacherzy stawiają na Biało-czerwonych także w meczu finałowym, zarówno jeśli przeciwnikiem będzie Serbia, jak i Włochy.

Kibice na meczu Polski
https://twitter.com/PolskaSiatkowka

Ćwierćfinałowy mecz z Rosją (wicemistrzem olimpijskim), wygrany przez naszą kadrę 3:0, po kapitalnej grze przede wszystkim Bartosza Kurka i Wilfredo Leona, był pokazem siły drużyny trenera Vitala Heynena. Zauważyli to bukmacherzy, którzy za zwycięstwo Słowenii w sobotę w Katowicach płacą nawet czterokrotnie więcej, niż za wygraną Polaków. To oznacza, że ich faworytem są zdecydowanie gospodarze. 

W drugim półfinale typowane jest zwycięstwo Serbów nad Włochami, jednak tutaj kursy są bardziej wyrównane (ok. 1.7 do 2.03). Przeanalizowaliśmy wskazania bukmacherów z poprzednich rund i jedynym meczem, w którym wygrali zawodnicy skazywani na porażkę był pojedynek Francja - Czechy, gdzie siatkarski Kopciuszek spod naszej południowej granicy spokojnie ograł mistrzów olimpijskich z Tokio 3:0. Ich szanse zdaniem specjalistów od prawdopodobieństwa były minimalne, bo... trzynaście razy mniejsze, niż Trójkolorowych.

Przed sobotnim pojedynkiem ze Słowenią, trzeba mieć to w pamięci, jak również to, że w 2019 roku to właśnie Słowenia wyeliminowała Polaków z mistrzostw Europy, mając na to mniejsze szanse.

A jak typują nasi czytelnicy?


Sobota, 18 września 2021 - Katowice

  • godz. 17:30 Polska - Słowenia
  • godz. 21:00 Włochy - Serbia

Tegoroczne mistrzostwa Europy organizują cztery państwa - Czechy (Ostrawa), Estonia (Tallinn), Finlandia (Tampere) i Polska (Kraków, Gdańsk, Katowice). Pozostałe do rozegrania mecze półfinałowe i medalowe zostaną zagrane w sobotę i niedzielę w Katowicach.

 

Źródło: niezalezna.pl

#siatkówka #mistrzostwa Europy

Tomasz Mrozek
Sonda
Wczytuję sondę...

Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo