To będzie uczta dla fanów Sylvestra Stallone! Na aukcję trafią akcesoria z jego filmów

Od rękawic bokserskich z filmu „Rocky” przez opaski na głowę „Rambo”, aż po wszystkie pamiątki po karierze gwiazdy kina akcji Sylvestra Stallone, trafią pod młotek na grudniowej aukcji, która szacunkowo ma przynieść zysk około 1,5 miliona dolarów.

instagram.com/ juliens_auctions

Na aukcję trafi prawie 500 przedmiotów z osobistych zbiorów Stallone, w tym kostiumy, rekwizyty, scenariusze, notatniki i inne pamiątki z największych filmów aktora, w tym z serii „Rocky” i „Rambo”, „Cliffhanger”, „Niezniszczalni” i „Demolition”.

Najcenniejsze z licytowanych przedmiotów to rękawice bokserskie Stallone z filmu „Rocky III”, szacowane na 10 000 – 20 000 USD, a także odręcznie pisane notatniki dotyczące pierwszych czterech filmów „Rocky” w cenie 40 000 – 60 000 USD.

Fanów „Rambo” zainteresuje między innymi kolekcja noży z pierwszych trzech filmów w cenie 10 000-20 000 USD, a także opaska na głowę noszona przez Stallone w „Rambo: First Blood Part II” (8 000-10 000 USD).

Inne przedmioty na sprzedaż to plakaty, bokserski ochraniacz na usta noszony przez Stallone w serii „Rocky”, kostium zaprojektowany przez Gianniego Versace do „Sędziego Dredda” oraz rzeźba ramienia z „Cliffhanger”.

Urodzony w Nowym Jorku w 1946 roku Stallone zyskał sławę dzięki nagrodzonemu Oscarem w 1976 roku filmowi bokserskiemu „Rocky”, wkrótce stając się jedną z największych gwiazd kina akcji w Hollywood.

Wyprzedaż odbędzie się 5 grudnia na Julien's Auctions w Beverly Hills i zostanie poprzedzona wystawą w Londynie, która rozpoczyna się już dziś w Mall Galleries.

 

 

Źródło: Reuters, niezalezna.pl,

Beata Mańkowska
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo