Lockdown tylko dla niezaszczepionych? Wiceminister zdrowia odpowiada na pytania Niezalezna.pl

Tak jak w tej chwili osoby zaszczepione nie są wliczane do limitów, które ciągle obowiązują, także w tych obostrzeniach, które będziemy wprowadzali podczas czwartej fali, w pełni zaszczepieni nie będą nimi obejmowani. Dlatego też warto się szczepić, aby wyhamować tę czwartą falę zakażeń, aby ona była jak najłagodniejsza i aby być wyłączonym z ewentualnych restrykcji epidemicznych – powiedział w rozmowie z Niezalezna.pl wiceminister zdrowia Waldemar Kraska.

The Chancellery of the Senate of the Republic of Poland , CC BY-SA 3.0 PL , via Wikimedia Commons

Ministerstwo Zdrowia podało w środę, że minionej doby potwierdzono 767 nowych zakażeń koronawirusem, a zmarło 21 osób z COVID-19. To znaczący wzrost w porównaniu z dniami poprzednimi. W związku z tym coraz częściej pojawiają się pytania dotyczące obostrzeń planowanych na czwartą falę zakażeń COVID-19 w Polsce.

O wyjaśnienie tej kwestii poprosiliśmy wiceministra zdrowia Waldemara Kraskę.

- W tej chwili widzimy dość duże przyspieszenie epidemii. Liczba dziennych zakażeń systematycznie rośnie. Trudno jest dokładnie określić, kiedy zaczną obowiązywać restrykcje, które będą miały złagodzić czwartą falę zakażeń. Być może to będzie początek października. Najprawdopodobniej pod koniec września będziemy wiedzieli, jak może wyglądać sytuacja w kolejnych tygodniach i wtedy też będą ustalane dokładne terminy

– wyjaśnia wiceminister Kraska.

Naszego rozmówcę spytaliśmy także, czy osoby zaszczepione będą obejmowane obostrzeniami planowanymi na czwartą falę zakażeń.

- Raczej tak nie będzie. Tak jak w tej chwili osoby zaszczepione nie są wliczane do limitów, które ciągle obowiązują, także w tych obostrzeniach, które będziemy wprowadzali podczas czwartej fali, w pełni zaszczepieni nie będą nimi obejmowani. Dlatego też warto się szczepić, aby wyhamować tę czwartą falę zakażeń, aby ona była jak najłagodniejsza i aby być wyłączonym z ewentualnych restrykcji epidemicznych

– powiedział nam wiceminister zdrowia.

 


Źródło: niezalezna.pl

Jan Przemyłski
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo