Koniec kłamstw na temat polexitu! Komitet Polityczny PiS przyjął przełomową uchwałę

W związku z pojawiającymi się w ostatnim czasie w mediach kłamliwymi sugestiami o rzekomym polexicie Prawo i Sprawiedliwość postanowiło uchwałą Komitetu Politycznego odnieść się do nich, o czym podczas spotkania z dziennikarzami poinformowała rzeczniczka PiS Aneta Czerwińska.

TVP Info/printscreen

Jak powiedziała Czerwińska, kierownictwo PiS przyjęło uchwałę "W sprawie przynależności Polski do UE oraz suwerenności Rzeczpospolitej", wykluczającą możliwość Polexitu.

Wykluczamy możliwość polexitu, ponieważ rzeczywistością naszego kontynentu jest Unia Europejska. To jest przypisywanie nam przez totalną opozycję czegoś, czego absolutnie nigdy nie planowaliśmy, nigdy o tym nie mówiliśmy, to po prostu nie ma potwierdzenia w faktach

- mówiła Anita Czerwińska po spotkaniu Komitetu Politycznego PiS.

Wiążemy przyszłość Polski jednoznacznie z przynależnością do Unii Europejskiej, ale to nie oznacza, że musimy się godzić na postępujący pozatraktatowy proces odbierania suwerenności państwom członkowskim

- mówiła dalej posłanka.

- Chcemy, aby Polska była członkiem Unii Europejskiej i pozostała państwem suwerennym - dodała.

Czerwińska podkreśliła, że w uchwale odniesiono się też do tego, że UE potrzebuje głębokich zmian. W tym kontekście wskazała na trwającą Konferencję ws. Przyszłości Europy.

"Wspólnie z innymi partiami centroprawicowymi będziemy wypracowywać alternatywny nurt; nurt, plan reform Unii Europejskiej, który będzie nawiązywał do źródeł, do myśli ojców założycieli. Chcemy żeby Europa wróciła do tych korzeni, fundamentów, na których powstała"

– mówiła Czerwińska.

 

 

Źródło: niezalezna.pl,

Beata Mańkowska
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo