Zebrało się kierownictwo PiS

W siedzibie PiS przy ul. Nowogrodzkiej zebrało się kierownictwo ugrupowania. Wczesnym popołudniem zaplanowano spotkanie Komitetu Politycznego. Wśród tematów kwestie dotyczące koalicji oraz - jak wynika z informacji PAP - definitywne ucięcie tematu Polexitu.

Krzysztof Sitkowski / Gazeta Polska

O posiedzeniu kierownictwa PiS, czyli Prezydium Komitetu Politycznego mówił szef klubu parlamentarnego PiS Ryszard Terlecki. "Naprzód będzie prezydium komitetu, tam zostanie też ustalony porządek obrad komitetu politycznego" - mówił dodając, że spotkanie będzie dotyczyło różnych spraw, także koalicyjnych. "Będziemy rozmawiać o kwestiach dotyczących koalicji i będzie też mowa oczywiście przy tej okazji o stanowiskach w rządzie" - dodał.

Według informacji PAP podczas spotkania władz PiS ma się też pojawić kwestia definitywnego ucięcia tematu Polexitu.

Lider PiS Jarosława Kaczyński podkreślił, że nie będzie żadnego Polexitu.

"To wymysł propagandowy, który po wielokroć był stosowany wobec nas. Jednoznacznie widzimy przyszłość Polski w Unii Europejskiej"

- zapewnił.

Zapewnił też, że rekonstrukcji rządu nie będzie, choć nie wykluczył jakichś pojedynczych zmian.

Mówił też o pomyśle podziału resortu rozwoju. "Jest zawsze kwestia rokowań. Zjednoczona Prawica to jednak koalicja, a nie jedna partia" - zaznaczył prezes PiS.

Odnosząc się do negocjacji z koalicjantami zaapelował "do poczucia rozsądku i odpowiedzialności za całość". "Na pewno w interesie wszystkich jest to, żeby ta kadencja doszła do swojego konstytucyjnego zakończenia i żeby kolejne wybory - a dzisiaj już widać, że to wcale nie jest niemożliwe - zostały wygrane. Temu służy racjonalne ułożenie rządu, także z tym elementem merytorycznym" - wskazał.

"Jakieś wyrywanie, wykorzystywanie tej sytuacji, która jest dzisiaj, jest skrajnie nieracjonalne. Może doprowadzić do bardzo niedobrych następstw, także i dla tych, którzy to będą robić. Wszyscy musimy się opanować, trzeba brać pod uwagę, kto ile ma i ile może"

- powiedział szef PiS.

 

Źródło: PAP, niezalezna.pl,

bm
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo