Dzisiaj będzie ciepło, pojawią się jednak deszcze. Zobacz gdzie

W środę do zachodu słońca w całym kraju będzie ciepło, a na wschodzie Polski słonecznie. Na zachodzie pojawią się chmury, z których pod koniec dnia spadnie deszcz - powiedziała PAP Małgorzata Tomczuk, synoptyk Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej.

Public Domain Pictures

Środa rozpocznie się pogodnie na zdecydowanej większości kraju. Lokalnie mogą utrzymywać się mgły. Około godziny szóstej termometry wskażą od 11 do 15 stopni Celsjusza. W ciągu dnia na zachodzie kraju pojawią się chmury.

- Dzień będzie ciepły i ze słabym wiatrem oraz temperaturami od 18 stopni na Suwalszczyźnie, przez 23-24 stopnie w centrum, do 27 stopni Celsjusza na Dolnym Śląsku i Opolszczyźnie. O ile we wschodniej połowie kraju będzie słonecznie przez cały dzień, to na zachodniej części już przed południem pojawią się chmury, z których późnym wieczorem, czy też w nocy ze środy na czwartek, na terenach przygranicznych może spaść niewielki deszcz"

- powiedziała Tomczuk.

W nocy ze środy na czwartek strefa opadów będzie przesuwać się na wschód. W zachodnio-północnej części kraju może też zagrzmieć. Temperatura minimalna w nocy spadnie od 9 stopni na Suwalszczyźnie do 17 stopni na zachodzie i południowym zachodzie. Zdaniem meteorologów, czwartek będzie jeszcze ciepły, jednak z większą ilością deszczu - zwłaszcza w pasie od Gdańska na północy, przez Toruń, Poznań po Katowice na południu. W piątek należy spodziewać się ochłodzenia, które będzie odczuwalne także w sobotę i niedzielę.

 

Źródło: PAP, niezalezna.pl

as
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo