Polacy w półfinale siatkarskich mistrzostw Europy! Rosjanie nie mieli nic do gadania

Reprezentacja Polski wygrała z Rosją 3:0 (25:14, 26:24, 25:19) w ćwierćfinale siatkarskich mistrzostw Europy, rozgrywanych m.in. w naszym kraju. Podopieczni Vitala Heynena po bardzo dobrym meczu zameldowali się w półfinałach.

https://twitter.com/PolskaSiatkowka

Pierwszy set był jak koncert życzeń dla polskich kibiców, którzy szczelnie wypełnili Ergo Arenę. Biało-czerwoni niesieni dopingiem wykorzystywali sytuację za sytuacją. Punktowali głównie Bartosz Kurek i Wilfredo Leon, którzy grali tego wieczora jak z nut. 

W drugim secie gra była bardziej równa, ale można było się tego spodziewać, gdyż bardzo rzadko Rosjanie grają gorzej, niż w pierwszej odsłonie dzisiejszego meczu. Gdy tylko Polacy wychodzili na prowadzenie, rywale doprowadzali do remisu. Aby zakończyć seta potrzeba było tym razem przyjrzeć się bliżej challengem, gdyż początkowo sędzia wskazał punkt dla serwujących Rosjan. Dziewięć punktów zdobytych przez Klukę nie wystarczyło - to Polacy byli górą.

Podobny przebieg miała trzecia część gry, ale Polacy raz po raz powiększali przewagę i ostatecznie to oni są w półfinale mistrzostw Europy!

Polska - Rosja 3:0 (25:14, 26:24, 25:19)

Polska: Bieniek, Drzyzga, Fornal, Kaczmarek, Kochanowski, Kubiak, Kurek, Leon, Łomacz, Nowakowski, Semeniuk, Śliwka, Wojtaszek, Zatorski.

Rosja: Baranow, Gołubiew, Jakowlew, Klec, Kluka, Kobzar, Kurkajew, Pankow, Podlesnych, Tietiuchin, Własow, Wołkow, Wołwicz, Woronkow.

 

Źródło: niezalezna.pl

#siatkówka #Polska - Rosja

Tomasz Mrozek
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo