Środa będzie ciepła

W środę na obszarze całej Polski będzie stosunkowo ciepło. W południowo-zachodniej części kraju w ciągu dnia termometry wskażą nawet 27 stopni - powiedziała Małgorzata Tomczuk, synoptyk Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej.

pixabay.com/TimHill

Na początku dnia środa w większości kraju będzie pogodna i z temperaturami na poziomie kilkunastu stopni Celsjusza. Jedynie lokalnie mogą się utrzymywać mgły.

"Rano spodziewamy się dużej ilości słońca, które będzie panowało do końca dnia we wschodniej części Polski. W ciągu dnia od zachodu do naszego kraju będzie zbliżała się strefa frontu ciepłego, która ściągnie do zachodniej połowy kraju chmury. Do zachodu słońca w całym kraju powinno być bezdeszczowo, a słaby wiatr nie powinien nikomu dokuczać. Dopiero późnym wieczorem, właściwie już w nocy ze środy na czwartek, przy zachodniej granicy może spaść niewielki deszcz"

- powiedziała Tomczuk.

Temperatura maksymalna w ciągu dnia osiągnie od 18 stopni na Suwalszczyźnie, przez 23 stopnie Celsjusza w centrum, do 27 stopni na Dolnym Śląsku i w woj. opolskim.

 

Źródło: PAP, niezalezna.pl,

bm
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo