Przywitaj środę z Gazetą Polską Codziennie

Skok notowań partii rządzącej w Polsce, pogłębienie współpracy Rosji i Białorusi oraz gazowa wojna hybrydowa Kremla – to tylko niektóre z tematów, jakie opisaliśmy w środowym wydaniu Gazety Polskiej Codziennie.

Fot. Tomasz Hamrat/ Gazeta Polska

Już nawet o ponad 16 punktów procentowych Prawo i Sprawiedliwość wyprzedza w sondażach poparcia drugą w zestawieniach Koalicję Obywatelską. Wielu politologów zgodnie twierdzi, że tzw. „efekt Tuska” dla PO już minął i ugrupowanie zacznie tracić zaufanie elektoratu. „Powodów do radości nie ma też Szymon Hołownia, bo mimo iż utrzymuje się na trzeciej pozycji, to jego notowania maleją i w niektórych badaniach wynoszą już poniżej 10 punktów procentowych” - pisze w środowej  „Codziennej” Jan Przemyłski. Zdaniem eksperta Polska 2050 już niedługo będzie raczej uzupełnieniem jakiegoś większego bloku politycznego, aniżeli samotnym liderem opozycji.

Środowa GPC przyjrzy się też integracji ZBIR-a. Od kilku dni jednym z wiodących tematów w mediach jest pogłębienie współpracy Rosji i Białorusi w ramach tzw. Państwa Związkowego (ZBiR). Oprócz powiązań gospodarczych, finansowych i wojskowych do integracji obu krajów może dojść również na płaszczyźnie politycznej. Nie wykluczył tego rzecznik Kremla Dmitrij Pieskow - zauważa na łamach środowej GPC Konrad Wysocki w tekście „Putin będzie miał dwa pałace prezydenckie”.

W najbliższej „Codziennej” nie zabraknie też informacji o cenach energii. W Niemczech są one już rekordowe, a wkrótce będzie jeszcze drożej – pisze w tekście „Prąd i gaz drożeją. To wojna!” Jan Kamieniecki. O tym, że taki scenariusz jest prawdopodobny w całej Europie jest przekonany Wojciech Jakóbik, ekspert rynku energetycznego. – To będzie sroga zima. Gazowa wojna hybrydowa Rosji już trwa – ostrzega.

O tym, a także o wielu innych ciekawych wydarzeniach dowiecie się Państwo z najnowszej Gazety Polskiej Codziennie.
Serdecznie zapraszamy do lektury.

 

 


Źródło: niezalezna.pl

mn
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo