Drewno i meble - wielkie targi w Poznaniu!

We wtorek w Poznaniu rozpoczynają się Międzynarodowe Targi Maszyn, Narzędzi i Komponentów dla Przemysłu Drzewnego i Meblarskiego DREMA. Wydarzenie uznawane jest za wyznacznik zmian, trendów i kierunku rozwoju oraz odzwierciedlenie faktycznej sytuacji branży.

https://drema.pl/

„Siłą targów DREMA było i jest kreowanie przestrzeni spotkań na żywo i prezentacji najnowszych technologii dla przemysłu drzewnego i meblarskiego. Testowanie maszyn i linii technologicznych, możliwość dotknięcia i zobaczenia złożonych mechanizmów, porównania oferty różnych wystawców, czas na negocjacje - specyfiki DREMY nie sposób przełożyć na dostępne narzędzia online. Nie sposób też oddać klimatu spotkań i wydarzeń towarzyszących wystawie"

- zaznaczył dyrektor targów DREMA Andrzej Półrolniczak.

Jak zapewnili organizatorzy wydarzenia, przygotowując targi zadbano, by mimo sytuacji związanej m.in. z pandemią, zapewnić wysoki poziom merytoryczny wydarzeń, przedstawić kompleksową ofertę dla przemysłu drzewnego i meblarskiego - od surowców, materiałów i komponentów do prekursorskich rozwiązań do produkcji mebli oraz zapewnić przestrzeń do spotkań biznesowych - i powoli wracać do rozmachu, z jakim DREMA odbywała się do 2019 roku.

Od pierwszego dnia targów będzie działała Strefa Wiedzy organizowana przez portal drewno.pl, gdzie można będzie spotkać się i porozmawiać z ekspertami z różnych dziedzin związanych z obróbką i przetwórstwem drewna, poznać ofertę edukacji zawodowej, czy zasięgnąć wiedzy o certyfikacji drewna. W trakcie targów można będzie zasięgnąć także wiedzy o ekologicznych źródłach ciepła i sposobach wykorzystania pelletu.

Drugi dzień targów otworzy VI Ogólnopolski Kongres Meblarski, organizowany przez Ogólnopolską Izbę Gospodarczą Producentów Mebli pod hasłem „Dekada wyzwań dla polskiej branży meblarskiej". Panel dotyczyć będzie m.in. zmian w zachowaniu konsumentów, czy konkurencyjności polskiej branży meblarskiej.

W ramach targów odbędą się również XI Warsztaty Branży Parkietów i Usług Parkieciarskich, a także szkolenie i egzaminy na Czeladnika i Mistrza Parkieciarstwa organizowane we współpracy z Wielkopolską Izbą Rzemieślniczą. Specjalne strefy przygotowane zostały także dla majsterkowiczów i pasjonatów pracy w drewnie.

DREMA to też Mistrzostwa Polski we Wbijaniu Gwoździ, które odbędą się już po raz 20. Przez wszystkie dni targów będzie można podziwiać też prace młodzieży zgłoszone do konkursu „Wyczarowane z Drewna" oraz unikatowe rowery z drewna, które powstały w ramach konkursu „Zbuduj rower z drewna".

Międzynarodowe Targi Maszyn, Narzędzi i Komponentów Dla Przemysłu Drzewnego i Meblarskiego potrwają do 17 września. Wydarzenie odbywa się na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich.

We wtorek na MTP ruszają też Międzynarodowe Targi Energii Odnawialnej Greenpower. Podczas wydarzenia przedstawiane są nowoczesne produkty oraz usługi z zakresu odnawialnych źródeł energii, zwłaszcza fotowoltaiki.

Jak wskazał dyrektor targów Greenpower Marcin Gorynia, „ze wszystkich sektorów OZE najbardziej dynamicznie rozwija się branża fotowoltaiczna. Spadek cen paneli fotowoltaicznych, który nastąpił w ubiegłej dekadzie, sprawił, że fotowoltaika jest dzisiaj jedną z najtańszych technologii produkcji energii elektrycznej”.

To na targach Greenpower będzie można zobaczyć najnowsze rozwiązania fotowoltaiczne, dla domu, biznesu i np. gospodarstw rolnych.

Międzynarodowe Targi Energii Odnawialnej Greenpower potrwają do 16 września.

 

Źródło: niezalezna.pl, PAP

dp
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo