Brutalnie zabił nożem partnerkę. Sąd nie miał wątpliwości

Sąd aresztował na trzy miesiące 29-latka z Gdańska, podejrzewanego o brutalne zabójstwo 25-letniej partnerki - poinformował w poniedziałek wieczorem Mariusz Duszyński z Prokuratury Okręgowej w Gdańsku. Mężczyźnie grozi dożywocie.

Pixabay

Do tragedii doszło w niedzielę przed południem w domu przy ul. Zielony Trójkąt w Gdańsku. Śledztwo w tej sprawie prowadzą funkcjonariusze Komendy Miejskiej Policji w Gdańsku pod nadzorem Prokuratury Rejonowej Gdańsk Oliwa.

"Funkcjonariusze zatrzymali w niedzielę przed południem 29-letniego mężczyznę po zgłoszeniu pozbawienia życia młodej kobiety. Mężczyzna stał w samej bieliźnie przed domem, gdzie doszło do zdarzenia, był zakrwawiony. To partner ofiary. W mieszkaniu funkcjonariusze znaleźli ciało młodej kobiety z licznymi ranami kłutymi i ciętymi. W poniedziałek została przeprowadzona sekcja zwłok 25-latki" - powiedział Mariusz Duszyński z Prokuratury Okręgowej w Gdańsku.

Według śledczych, sprawca zadał kobiecie kilkadziesiąt ciosów nożami, w większości w okolice twarzy, szyi i głowy.

Mężczyzna został przesłuchany. Przyznał się do winy, złożył także wyjaśnienia, ale zasłaniał się niepamięcią. Usłyszał zarzut zabójstwa ze szczególnym okrucieństwem, za co grozi mu kara dożywotniego pozbawienia wolności. Na wniosek prokuratora sąd tymczasowo aresztował podejrzanego na trzy miesiące.

29-latek mógł być pod wpływem środków odurzających, dlatego pobrano mu krew do badań. 

 

Źródło: niezalezna.pl, PAP

dp
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo