Jopek i cały klan Miśkiewiczów. Przed nami koncert urodzinowy słynnego jazzmana

W stołecznym Och-Teatrze 30 września odbędzie się koncert urodzinowy Henryka Miśkiewicza. Siedemdziesięciolecie artysty to okazja do ukazania panoramy jego twórczości, oczywiście z udziałem muzyków, którzy w różnym czasie pojawiali się na jego orbicie - napisano na stronie teatru.

You Tube

Henryk Miśkiewicz to na polskiej scenie jazzowej (i nie tylko) postać wyjątkowa. Należy do wąskiego grona najwybitniejszych saksofonistów altowych, ale gra także na sopranie i na klarnecie

- przypomniano.

Podkreślono, że "w latach 70. i 80. jego saksofon było słychać na co drugiej polskiej płycie, wchodził w skład zespołu Jazz Carriers, a także formacji Sun Ship i Full Drive, był też solistą Studia Jazzowego Polskiego Radia". "Spośród polskich muzyków jazzowych łatwiej byłoby wymienić tych, z którymi nie grał. Koncertował na całym świecie, m.in.: z Ewą Bem, Andrzejem Jagodzińskim, Jarosławem Śmietaną, Wojciechem Karolakiem i Adzikiem Sendeckim" - czytamy w informacji.

Grał z takimi gwiazdami, jak Pat Metheny, Joe Lovano czy David Murrray. Jest zdobywcą trzech Fryderyko´w (m.in. w kategorii Jazzowy Artysta Roku oraz Jazzowy Muzyk Roku)

 - napisano na stronie teatru.

Jak zaznaczono, "siedemdziesięciolecie artysty to okazja do ukazania panoramy jego twórczości, oczywiście z udziałem muzyków, którzy w różnym czasie pojawiali się na jego orbicie".

Będą to: Anna Maria Jopek, Andrzej Jagodziński, Robert Kubiszyn, Marek Napiórkowski, Adam Nowak, Janusz Strobel i Jan "Ptaszyn" Wróblewski, jak również pełny skład towarzyszący Henrykowi Miśkiewiczowi na znakomitej, najnowszej płycie "Nasza Miłość" (2021), firmowanej wespół z córką Dorotą Miśkiewicz

- wyjaśniono.

"Wystąpi więc cały klan Miśkiewiczów" – podkreślono.

W koncercie wezmą udział: Anna Maria Jopek (śpiew), Dorota Miśkiewicz (śpiew), Adam Nowak (śpiew), Henryk Miśkiewicz (saksofony), Jan "Ptaszyn" Wróblewski, Marek Napiórkowski (gitary), Janusz Strobel (gitara), Andrzej Jagodziński (fortepian), Piotr Orzechowski "Pianohooligan" (fortepian), Robert Kubiszyn (gitara basowa), Sławomir Kurkiewicz (kontrabas) i Michał Miśkiewicz (perkusja).

Początek koncertu, który poprowadzi Marcin Kydryński - 30 września o godz. 18.30 na Dużej Scenie Och-Teatru w Warszawie.

 

Źródło: niezalezna.pl, PAP

Magdalena Żuraw
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...



Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo