Przedstawiciele strajkujących medyków nie stawili się na spotkaniu. Niedzielski: To obawa przed dyskusją

Przedstawiciele komitetu protestacyjno-strajkowego nie pojawili się na wtorkowym spotkaniu – poinformował minister zdrowia Adam Niedzielski. "Odbieram to jako obawę przed prowadzeniem merytorycznej rozmowy i dyskusji na argumenty" – stwierdził Niedzielski.

Adam Niedzielski
Filip Błażejowski / Gazeta Polska

Chcieliśmy dziś porozmawiać o realności tych postulatów, co one oznaczają dla funkcjonowania całego państwa, ale moje zaproszenie niestety nie spotkało się z zainteresowaniem protestujących

 - powiedział Niedzielski na briefingu prasowym.

[polecam:niezalezna.pl/411118-protest-medykow-do-warszawy-przyjechali-studenci-strajkowali-na-zas-zobacz-wideo]

Jak dodał, chciał z Komitetem Strajkującym rozmawiać o finansach, postulatach, propozycjach. "Celem spotkania miało być wyjaśnienie pewnych wątpliwości, szczegółów dotyczących rachunków związanych z postulatami" - powiedział Niedzielski. Ocenił, że "te, które zaprezentował Komitet Protestacyjny, okazały się postulatami wymagającymi poniesienia nakładów rzędu 100 mld rocznie".

"Jednym z głównych postulatów ze strony kosztowej był postulat dotyczący zwiększenia wynagrodzeń. Koszt całkowity to było 65 mld. zł rocznie" - powiedział szef MZ. Dodał, że "propozycja trzykrotności średniej wynagrodzenia dla lekarz po specjalizacji oznacza, że minimalne wynagrodzenie powinno wynosić 18 tys. zł".

 

Protestujący niezmiennie domagają się spotkania, ale z udziałem premiera Mateusz Morawieckiego.

"Premier nie będzie uczestniczył w żadnych spotkaniach na razie" - poinformował Niedzielski we wtorek podczas konferencji prasowej, odpowiadając na pytanie dziennikarzy, czy szef rządu będzie zaproszony na planowane na czwartek posiedzenie Zespołu Trójstronnego ds. Ochrony Zdrowia

 

Źródło: niezalezna.pl, PAP, twitter.com

#Adam Niedzielski #służba zdrowia #medycy #protest

Mateusz Tomaszewski
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo