"Polo i Nika i tajemnicza maszyna". Jest kolejny odcinek animacji dla dzieci. Tym razem o Lemie [WIDEO]

Z okazji 100. rocznicy urodzin Stanisława Lema debiutuje kolejny odcinek animacji dla dzieci. Akcja filmu "Polo i Nika i tajemnicza maszyna" toczy się we Lwowie, gdzie wielki pisarz-futurolog spędził dzieciństwo. Animację zrealizował Instytut Polonika - poinformowano na FB MKDNiS.

Facebook.com/mkdnis/

Na FB resortu kultury przypomniano, że "Stanisław Lem – w życiu dorosłym związany z Krakowem - urodził się we Lwowie". "Spędził dzieciństwo w kamienicy przy ulicy Brajerowskiej 4, co nasunęło pomysł na film z sympatycznej serii o przygodach Pola i Niki. Bohaterowie kreskówki przenoszą się do roku 1930, a robią to oczywiście w Lemowskim stylu – za pomocą machiny czasu" - napisano.

Wyjaśniono, że "Polo i Nika to serial animowany kierowany zarówno do przedszkolaków, jak i uczniów klas I-III", który "w przystępny i zabawny sposób wprowadza dzieci w świat polskiego dziedzictwa kulturowego za granicą".

Odcinek filmu o Stanisławie Lemie można obejrzeć poniżej:

"W ósmym odcinku nasze spragnione wielkich przygód rodzeństwo poznaje Stanisława Lema! Tym razem Polo i Nika zgubili gdzieś w przestrzeni czasowej swojego przyjaciela Podróżnika. Starają się go odnaleźć, ale jak to zrobić, gdy są we Lwowie w roku 1930? Pomóc może, jak zawsze niezawodny, Stanisław Lem"

- napisano na stronie Instytutu Polonika.

"Zobacz, jak sobie poradzili i jaką maszynę wspólnie skonstruowali. Dowiesz się także, które wzniesienie jest najwyższe we Lwowie i na jakiej ulicy była najlepsza cukiernia" - czytamy w informacji o filmie.

 

Źródło: niezalezna.pl, PAP

Magdalena Żuraw
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo