Rozbito gang narkotykowy. Wśród zatrzymanych pseudokibice

Centralne Biuro Śledcze Policji zatrzymało 14 osób, a kolejnych 15 doprowadziło na przesłuchania w prokuraturze z aresztów śledczych i zakładów karnych. To osoby podejrzane o produkcję, przemyt i handel narkotykami. Zatrzymani są powiązani m.in. z pseudokibicami z Warszawy, Zamościa i Rzeszowa.

zdjęcie ilustracyjne
pixabay.com

Podinsp. Iwona Jurkiewicz rzeczniczka Centralnego Biura Śledczego Policji poinformowała we wtorek, że funkcjonariusze biura pod nadzorem Prokuratury Okręgowej w Warszawie wyjaśniają sposób działania zorganizowanej grupy przestępczej o charakterze zbrojnym.

Z ustaleń śledztwa wynika, że gang mógł działać od kilku lat na terenie województw mazowieckiego i lubelskiego, zajmując się produkcją, przemytem i wprowadzaniem do obrotu znacznych ilości narkotyków, a także handlem bronią palną i czerpaniem korzyści z nierządu. Gang może być odpowiedzialny za przemyt i wprowadzenie do obrotu ponad 200 kg marihuany, 110 kg mefedronu, 120 kg amfetaminy oraz 50 kg kokainy

 - wymieniła podinsp. Jurkiewicz.

Działania, o efektach których poinformowała rzeczniczka biura śledczego, miały miejsce na przełomie sierpnia i września. Funkcjonariusze dokonali zatrzymań m.in. w Warszawie i Lublinie, oraz najbliższych okolicach tych miejscowości. W realizacji uczestniczyło łącznie 200 policjantów z CBŚP oraz Centralnego Pododdziału Kontrterrorystycznego Policji.

Zatrzymano 14 osób, a kolejnych 15 doprowadzono do prokuratury z zakładów karnych lub aresztów śledczych, gdzie byli osadzeni. Z ustaleń policjantów wynika, że niektórzy z zatrzymanych mają związek z pseudokibicami różnych klubów sportowych m.in. z Warszawy, Zamościa czy Rzeszowa

 - przekazała rzeczniczka CBŚP.

W trakcie realizacji funkcjonariusze zabezpieczyli urządzenia mogące służyć do produkcji mefedronu oraz trzy dwustulitrowe beczki z substancją, której skład będzie poddany analizie.

11 podejrzanym przedstawiono zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej o charakterze zbrojnym, z których aż pięć osób miało tym gangiem kierować. Pozostałym podejrzanym zarzucono m.in. przemyt i wprowadzanie do obrotu znacznych ilości środków odurzających lub substancji psychotropowych, posiadanie broni palnej i udział w obrocie bronią.

 

Źródło: niezalezna.pl, PAP

#Warszawa #Lublin #Zamość #Rzeszów #pseudokibice #gang narkotykowy

mt
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo