Partia Bielana wkrótce stanie się częścią Zjednoczonej Prawicy: "Mamy 80 proc. spraw przedyskutowanych"

Już niedługo Partia Republikańska Adama Bielana podpisze umowę koalicyjną w ramach Zjednoczonej Prawicy. - Jestem przekonany, że nasz entuzjazm i propozycje programowe pozwolą naszej formacji dotrzeć do nowych środowisk i elektoratu oraz zapewnią naszemu obozowi III kadencję - powiedział lider ugrupowania.

Adam Bielan fot. Zbyszek Kaczmarek/Gazeta Polska

Bielan pytany o postępy w negocjacjach dotyczących podpisania umowy koalicyjnej w ramach Zjednoczonej Prawicy, przyznał, że w minionym tygodniu odbyły się w tej sprawie "trzy długie sesje z prezesem PiS".

- Mamy 80 proc. spraw przedyskutowanych. Potrzebujemy jeszcze jednego, może dwóch spotkań, aby uzgodnić resztę kwestii

 - powiedział Bielan.

- Mam nadzieję, że do podpisania umowy koalicyjnej dojdzie jeszcze we wrześniu

- zapowiedział prezes Partii Republikańskiej.

W niedzielę odbył się Kongres Założycielski Partii Republikańskiej, w trakcie którego wybrano władze krajowe ugrupowania. Na prezesa partii jednomyślnie został wybrany Bielan.

W trakcie kongresu Bielan potwierdził uczestnictwo formacji w projekcie Zjednoczonej Prawicy oraz prowadzenie przez nowe ciała statutowe rozmów na temat koalicji rządowej.

- Jestem przekonany, że nasz entuzjazm i propozycje programowe pozwolą naszej formacji dotrzeć do nowych środowisk i elektoratu oraz zapewnią naszemu obozowi III kadencję

- podkreślił Bielan.

 

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Adrian Siwek
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo