Rzucił żwirem w premiera. Odpowie za... użycie broni

Policja w London w prowincji Ontario aresztowała mężczyznę, który rzucał żwirem w premiera Kanady Justina Trudeau podczas spotkania wyborczego. Mężczyźnie postawiono zarzut napaści z użyciem broni, grozi mu do 10 lat więzienia. Mężczyzna został oskarżony w związku z wydarzeniem, które miało miejsce podczas spotkania wyborczego 6 września.

Zdjęcie ilustracyjne
pixabay.com

- Około godz. 18 mężczyzna rzucał żwirem w premiera, kiedy ten wchodził do autokaru. Premier nie odniósł obrażeń. W rezultacie dochodzenia Shane Marshall, lat 25, z St. Thomas usłyszał zarzut napaści z użyciem broni

 - poinformowała policja w London w komunikacie opublikowanym w ostatni weekend. Pierwsze posiedzenie sądu odbyło się w sobotę, następne jest przewidziane na 6 października.

Kanadyjski Kodeks karny stanowi w art. 265.1, że dana osoba dopuszcza się napaści, jeśli „bez zgody drugiej osoby używa celowo siły fizycznej wobec tej osoby, bezpośrednio lub pośrednio”.

Bronią w rozumieniu kanadyjskich przepisów karnych jest „każda rzecz użyta (…) do a) spowodowania śmierci, uszkodzenia ciała innej osoby lub b) w celu gróźb lub zastraszenia innej osoby”. Zaś w art. 267 Kodeks stanowi, że napaść z użyciem broni to przestępstwo ścigane z oskarżenia publicznego i jest karane więzieniem do 10 lat lub inaczej określoną karą łączną.

Zatrzymanego mężczyznę było łatwo zidentyfikować. Chwilę po wydarzeniach w London w mediach społecznościowych pojawiły się zdjęcia osób rzucających żwirem i szybko wskazano nazwiska dwóch z nich, w tym właśnie Marshalla, którego widać na nagraniu jak podnosi kamienie z ziemi.

 

 Źródło: PAP, niezalezna.pl

 

#Justin Trudeau #Kanada

mk
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo