Przywitaj wtorek z Gazetą Polską Codziennie

Festiwal obłudy Donalda Tuska, umacnianie się Związku Białorusi i Rosji (ZBIR), a także rekompensaty za podwyżki cen energii – to tylko niektóre z tematów, jakie opisaliśmy we wtorkowym wydaniu Gazety Polskiej Codziennie.

Zdjęcie ilustracyjne
Krzysztof Sitkowski/Gazeta Polska

- Donald Tusk udzielił stacji TVN24 obszernego wywiadu, w którym przekonywał m.in. że od zawsze był przeciwny budowie Nord Stream 2. Jednak będąc szefem Rady Europejskiej nie zrobił nic, aby zablokować ten projekt. Co więcej, Tusk stwierdził też, że to on i jego znajomości poskutkowały uruchomieniem funduszy europejskich dla Polski. „Narrację wyśmiało już spore grono ekspertów politycznych, a nawet część polityków opozycji, która dotychczas była przychylna liderowi PO

- pisze w jutrzejszej „Codziennej” Jan Przemyłski.

Wtorkowa GPC przyjrzy się też pogłębieniu integracji Białorusi z Rosją. Osoby związane z reżimem w Mińsku przekonują, że powstający ZBIR to najlepsza odpowiedź na postawę Zachodu i przypominają, że w ostatnim czasie oba kraje uzgodniły niemal wszystkie punkty planu zacieśnienia wzajemnych relacji. Sprowadza się on m.in. do unifikacji kluczowych sektorów państwowych. „Tym samym Białoruś jako odrębne państwo praktycznie przestanie istnieć” - ostrzega na łamach wtorkowej GPC Konrad Wysocki.

W najbliższej „Codziennej” nie zabraknie też informacji o cenach energii. „To, że pójdą w górę jest już niemal pewne, wciąż niewiadomą pozostaje skala czekających nas podwyżek” - pisze Paweł Woźniak. Wyjaśnia też, cytując ministra klimatu Michała Kurtykę, gdzie utknął projekt przepisów, dotyczących ochrony odbiorców wrażliwych przed podwyżkami cen energii.

O tym, a także o wielu innych ciekawych wydarzeniach dowiecie się Państwo z najnowszej „Codziennej”.

Serdecznie zapraszamy do lektury!

 

Źródło: niezalezna.pl

#Gazeta Polska Codziennie

mk
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo