Zarzut zabójstwa ze szczególnym okrucieństwem. Mężczyźnie grozi dożywocie

Zarzut zabójstwa ze szczególnym okrucieństwem usłyszał w poniedziałek 29-letni mężczyzna, który został zatrzymany w niedzielę w centrum Gdańska po zabójstwie 25-letniej partnerki. Mężczyźnie grozi dożywocie.

youtube.com/TV Republika

Do zabójstwa 25-letniej kobiety doszło w niedzielę przed południem w domu przy ul. Zielony Trójkąt w Gdańsku.

- Funkcjonariusze zatrzymali w niedzielę przed południem 29-letniego mężczyznę po zgłoszeniu pozbawienia życia młodej kobiety. Mężczyzna stał w samej bieliźnie przed domem, gdzie doszło do zdarzenia i był zakrwawiony. To partner ofiary. W mieszkaniu funkcjonariusze znaleźli ciało młodej kobiety z licznymi ranami kłutymi i ciętymi. W poniedziałek została przeprowadzona sekcja zwłok kobiety

- powiedział Mariusz Duszyński z Prokuratury Okręgowej w Gdańsku.

Śledztwo w tej sprawie prowadzą funkcjonariusze Komendy Miejskiej Policji w Gdańsku pod nadzorem Prokuratury Rejonowej Gdańsk Oliwa.

Śledczy zarzucili mężczyźnie zabójstwo ze szczególnym okrucieństwem. Obecnie trwa jego przesłuchanie. Grozi mu dożywotnie więzienie.

- Prokurator zdecydował o zarzucie zabójstwa ze szczególnym okrucieństwem w oparciu o opinię biegłego, który stwierdził na ciele pokrzywdzonej kilkadziesiąt ran kłutych i ciętych głównie w okolicach głowy i twarzoczaszki. Dziś zostanie skierowany do sądu wniosek o tymczasowe aresztowanie mężczyzny

- powiedział prokurator Duszyński.

Zatrzymanemu 29-latkowi pobrano krew do badań, bo według wstępnych informacji policji mężczyzna mógł być pod wpływem środków odurzających. 

 

 


Źródło: PAP, niezalezna.pl

#Pomorskie

am
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo