Świetne wieści z Francji. Polska ilustratorka laureatką prestiżowej nagrody

Świetne wieści z Francji. Polska ilustratorka Joanna Concejo została laureatką prestiżowej nagrody ilustratorskiej Grand Prix de l'illustration jeunesse 2021. Artystkę uhonorowano za ilustracje do książki "Sénégal" Artura Skriabina - poinformowano na Twitterze Instytutu Książki (IK).

Twitter/Instytut Książki

"Joanna Concejo została laureatką prestiżowej francuskiej nagrody ilustratorskiej Grand Prix de l'illustration jeunesse 2021. Polską artystkę uhonorowano za ilustracje do książki Sénégal Artura Skriabina wydanej przez Atelier du poisson soluble"

- napisano w informacji na stronie IK.

Jak wyjaśniono, "nagroda, w wysokości 3000 euro, zostanie wręczona 23 września, podczas inauguracji Biennale Ilustratorów, które trwa do 3 października".

Joanna Concejo urodziła się w 1971 r. w Słupsku, studiowała na Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu, na Wydziale Grafiki.

"W 1998 r. z dyplomem z rysunku i ilustracji w kieszeni wyjechała do Francji, gdzie mieszka i pracuje do dziś. Po raz pierwszy jako artystka została zauważona dzięki instalacjom w 2002 r., kiedy to została zaproszona do udziału w Busan Biennale w Korei"

- czytamy na stronie IK. "W 2004 r. wysłała swoje rysunki na Międzynarodowe Targi Książki dla Dzieci w Bolonii i została zakwalifikowana na wystawę ilustratorów – to był początek jej międzynarodowej kariery artystycznej w dziedzinie ilustracji" - wyjaśniono.

Jak zaznaczono, książki Joanny Concejo wydano już w ponad dwudziestu krajach. "Za Księcia w cukierni (tekst Marek Bieńczyk) otrzymała nagrodę IBBY (The International Board on Books for Young People)" - przypomniano.

"W 2018 r. Concejo została nagrodzona Bologna Ragazzi Award za ilustracje to tekstu Olgi Tokarczuk Zagubiona dusza" - napisano na stronie IK.

 

Źródło: niezalezna.pl, PAP

Magdalena Żuraw
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo