Góry, woda i bieganie, czyli pierwszy dzień 12. Festiwalu Biegowego

Za nami kolejna, 12. już odsłona odbywającego się na Sądecczyźnie Festiwalu Biegowego. Tym razem ta wyjątkowa impreza rekreacyjno-sportowa przeniosła się do Piwnicznej-Zdroju, gdzie w malowniczej scenerii Doliny Popradu, otoczonej beskidzkimi górami, na czas Festiwalu stanęło Miasteczko Biegowe. To tutaj znajduje się serce zawodów, czyli start i meta większości dystansów, a także infrastruktura pomocnicza imprezy oraz liczne atrakcje towarzyszące.

facebook.com/PSB.biegi

Pierwszy dzień 12. Festiwalu Biegowego w Piwnicznej-Zdroju był czasem pełnym emocji. Zawodnicy wzięli udział w czterech biegach: Mila, Bieg na 15 km, Bieg Lachów i Górali oraz Bieg w krawacie. Na charakterystyczny, wymagany zresztą przez regulamin element stroju biegaczy wskazuje jego nazwa. Jak co roku na starcie pojawiły się całe pokolenia polskich rodzin. Obecni byli również liczni reprezentanci Słowacji. Dopiero o godz. 22.30 wystartował piąty, a zarazem ostatni bieg pierwszego dnia zawodów – Bieg Nocny na 7 km.

Zawodnicy na trasie dali z siebie wszystko. Na zakończenie odbyła się najmilsza część sportowej rywalizacji, jaką jest uroczystość uhonorowania najlepszych z nich. Uśmiechnięci sportowcy wychodzili na podium po odbiór wywalczonych nagród.

Jednak rywalizacja sportowa to nie wszystko, co tego dnia zaoferował nam 12. Festiwal Biegowy. Miasteczko zawodów proponowało uczestnikom imprezy liczne atrakcje jak strefa EXPO, Targi Książki, Strefa Dziecka czy strefa gastronomiczno-kulinarna, gdzie można było spróbować specjałów kuchni regionalnej. 

Dwoma dużymi wydarzeniami, które towarzyszą rywalizacji sportowej, są Festiwal Lachów i Górali oraz Salon Przemysłu Turystycznego. Podczas tego pierwszego prezentowane są tradycje regionu, ludowe stroje i pieśni w wykonaniu najlepszych zespołów folklorystycznych. W pawilonie Salonu Przemysłu Turystycznego odbywają się z kolei dyskusje z udziałem przedstawicieli biznesu, samorządów, naukowców oraz – oczywiście – sportowców. Celem dyskusji jest znalezienie odpowiedzi na pytanie w jaki sposób zdrowy tryb życia i sportowe osiągnięcia mogą być powiązane z efektywnym prowadzeniem biznesu i przyczyniać się do wzrostu gospodarczego. 

Jedną z atrakcji pierwszego dnia 12. Festiwalu Biegowego w Piwnicznej-Zdroju była rozgrzewka z Fit Lovers, która przyciągnęła zarówno młodych, jak i nieco starszych. Fit Lovers to dwoje zapaleńców, którzy postanowili zarażać innych ideą zdrowego, aktywnego życia. W 2014 r. Pamela Stefanowicz i Mateusz Januszek zaczęli nagrywać filmy poświęcone fitnessowi, które publikowali na łamach YouTube. W lipcu 2018 r. ich kanał przekroczył milion subskrypcji. Dzisiaj znają ich prawie wszyscy Polacy.

Podczas tegorocznego Festiwalu Biegowego nie zabrakło również w najgłośniejszego i cieszącego się największą popularnością miejsca, czyli Strefy Dziecka. To w niej swoje królestwo mają pociechy uczestników, którzy przyjechali na 12. Festiwal Biegowy. Wystarczy przekroczyć próg tego magicznego miejsca, aby przenieść się do świata gier, konkursów, quizów i zabaw przygotowanych specjalnie dla milusińskich. Dla tych najmłodszych i nieco starszych dzieci organizatorzy 12. Festiwalu Biegowego przygotowali mnóstwo atrakcji, a o znakomitą zabawę zadbali sympatyczni animatorzy.
 
 

 

Źródło: niezalezna.pl

Paweł Woźniak
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo