Wyraźny wzrost zakażeń i zgonów na Węgrzech

Dwanaście osób chorych na Covid-19 zmarło w ostatni weekend na Węgrzech i stwierdzono 873 nowe zakażenia koronawirusem. To wyraźny wzrost w porównaniu z poprzednim weekendem – wynika z danych na rządowej stronie poświęconej pandemii.

Zdjęcie ilustracyjne
pixabay.com

W ubiegły poniedziałek dane weekendowe mówiły o śmierci dziewięciu chorych na Covid-19 i 648 nowych zakażeniach.

Zdecydowanie rośnie też liczba aktywnych zakażeń (obecnie jest ich 6502), osób wymagających hospitalizacji (266) oraz oddychających przy pomocy respiratora (34). Jak dotąd na Węgrzech zmarło prawie 30,1 tys. osób chorych na Covid-19.

Dane epidemiczne pogarszają się na Węgrzech od miesiąca. Jednocześnie mimo apeli władz nie rośnie w wyraźny sposób liczba chętnych do zaszczepienia się. Dotąd jedną dawkę szczepionki przeciw koronawirusowi podano 5,841 mln osób, a obie - 5,546 mln na 9,73 mln mieszkańców.

Rząd węgierski zawiesił restrykcje przeciwepidemiczne na czas długiego weekendu z okazji święta państwowego 20 sierpnia, Mistrzostw Europy w powożeniu (2-5 września) oraz Międzynarodowego Kongresu Eucharystycznego (5-12 września). Podczas tych wydarzeń nie trzeba było okazywać zaświadczeń o zaszczepieniu przeciw koronawirusowi i nie było ograniczeń w liczbie uczestników. Już wcześniej zniesiono inne restrykcje, w tym obowiązek noszenia maseczek ochronnych w sklepach i środkach transportu publicznego.

 

Źródło: niezalezna.pl, PAP

#koronawirus

mg
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo