Jej koncerty zachwycają. Bovska - jedno z największych muzycznych objawień ostatnich lat - na scenie

Mazowiecki Instytut Kultury (MIK) 13 września organizuje koncert z cyklu Open Sound, w ramach którego oddaje scenę młodym wokalistom i wokalistkom. W poniedziałek wystąpi Bovska – jedno z największych muzycznych objawień ostatnich lat - poinformował Radosław Lubiak z MIK.

You Tube

Przypomniano, że "Bovska zdobyła Złotą Płytę za debiutancki album Kaktus i otrzymała nominację do Europejskiej Nagrody Muzycznej MTV Music Awards dla najlepszego polskiego wykonawcy oraz do nagrody Fryderyka".

"Oprawa wizualna jej projektów jest dopracowana i przemyślana – od konceptualnego wydawnictwa, poprzez stronę internetową i serię kameralnych nagrań, aż po imponujące muzycznie i scenograficznie koncerty"

- czytamy w przesłanej informacji.

Jak zaznaczono, "obok komponowania Bovska zajmuje się grafiką i ilustracją (jest projektantką wszystkich swoich albumów)".

"Bovska ma za sobą występy na najważniejszych festiwalach w kraju: Open'er Festival, Orange Warsaw Festival, Kraków Live Festival, Slot Art, Festiwal i Krajowy Festiwal Piosenki Polskiej w Opolu. Była też jedyną gwiazdą z Europy na festiwalu Shimokitazawa Sound Cruising w Tokio w 2017 r. Jej piosenka Na niby, promowała film Narzeczony na niby"

- napisano o artystce.

Podkreślono, że "to, co wyróżnia twórczość Bovskiej, to również oryginalna, barwna warstwa plastyczna tworzonych projektów". "Doceniło to jury Yach Film 2013, nominując do nagrody teledysk Long way w kategorii Zdjęcia oraz w roku 2016 teledysk Klik w kategorii Plastyczna aranżacja przestrzeni" - wyjaśniono.

Przypomniano, że Bovska "do 2020 r. wydała trzy albumy – Kaktus, Pysk i Kęsy". "W kwietniu 2020 r., w czasie największego lockdownu, ukazał się czwarty album artystki – "Sorrento". 21 czerwca 2021 r. miał premierę singiel Bovskiej "Barometr" - napisano.

Bovska jest absolwentką Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina oraz Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. "Pierwszy nakład jej debiutanckiej płyty Kaktus wyprzedał się w dwa dni, zyskując status Złotej Płyty, a jej utwory jeszcze przed premierą albumu biły rekordy popularności w Internecie, gdzie dotychczas odtworzono je ponad 40 milionów razy" - czytamy w informacji o artystce.

Artystka wystąpi w MIK 13 września o godz. 19 wraz z Janem Smoczyńskim (syntezatory, chórki) i Pawłem Dobrowolskim (perkusja, SPD-SX) w ramach nowego cyklu Open Sound.

 

 

Źródło: niezalezna.pl, PAP

Magdalena Żuraw
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo