Rosyjscy spadochroniarze ćwiczyli nocne desantowanie i testowali nowy sprzęt

Realizowane od kilku dni manewry Zapad 2021 są świetną okazją do sprawdzenia w działaniu nowego sprzętu takiego jak lekkie pojazdy Sarmat-2, w które wyposażona jest m.in. 31 Samodzielna Gwardyjska Brygada Powietrznodesantowa. Na uwagę zasługują również ćwiczenia rosyjskich wojsk powietrznodesantowych, które wzięły udział w nocnym zrzucie na poligonie Strugi Krasnyje.

Ministerstwo obrony Federacji Rosyjskiej


W weekend 31 Samodzielna Gwardyjska Brygada Powietrznodesantowa stacjonująca na co dzień w Uljanowsku podczas ćwiczeń Zapad 2021 wykorzystała po raz pierwszy lekkie pojazdy Sarmat-2.  Lekkie pojazdy Sarmat zostały przewiezione przez śmigłowce Mi-8AMTSh przez oddziały powietrznodesantowe  na jeden z poligonów zlokalizowanych w obwodzie niżnonowogrodzkim. Sprzęt ten następnie został wykorzystany do szturmu na pozycje nieprzyjaciela.


Lekki pojazd Sarmat-2 może przewozić do trzech żołnierzy a także sprzęt wojskowy. Wyposażony jest w karabin maszynowy Kord kal. 12.7 mm a także wyrzutnie granatów AGS-17. Ten pojazd typu buggy ze względu na swoją wagę wynoszącą około 2 ton i niewielkie rozmiary może być transportowany zarówno wewnątrz ciężkich śmigłowców transportowych jak i podwieszany pod helikopterem.


Z kolei żołnierze z 76 Gwardyjskiej Dywizji Desantowo-Szturmowej z Pskowa dokonali nocnego zrzutu na poligonie Strugi Krasnyje.

- W tej operacji zaangażowanych zostało 600 spadochroniarzy oraz 30 bojowych wozów piechoty BMD-2K-AU,  oraz bojowych wozów desantu BMD-4M  jak i moździerzy samobieżnych 2S9 Nona - poinformowało ministerstwo obrony Federacji Rosyjskiej.

 


Do tych ćwiczeń zaangażowano samoloty transportowe Ił-76, które w czasie zrzutu wojskowych i sprzętu leciały z prędkością 350 km/h na wysokości 600 metrów.
 

 Źródło: niezalezna.pl , twitter.com, ministerstwo obrony Rosji, TV Zwezda

 

#wojska powietrznodesantowe ##Rosja #manewry wojskowe #Zapad 2021 #sprzęt wojskowy #desant

Paweł Kryszczak
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo