Premier Morawiecki: Polska zawsze miała szczęście do ludzi

Wywyższonych zostało dwoje ludzi, którzy całe życie poświęcili służbie Polsce i drugiemu człowiekowi - podkreślił premier Mateusz Morawiecki po niedzielnej beatyfikacji kard. Stefana Wyszyńskiego i matki Elżbiety Czackiej.

Beatyfikacja kard. Stefana Wyszyńskiego
fot. Twitter @Mateusz Morawiecki

- Polska nie miała szczęścia do historii, ale zawsze miała szczęście do ludzi. Dziś cieszymy się podwójnie i mamy podwójną okazję by dziękować. Dziś wywyższonych zostało dwoje ludzi, którzy całe życie poświęcili służbie - służbie Polsce i drugiemu człowiekowi

 - napisał w niedzielę wieczorem Morawiecki.

Papież Franciszek włączył do grona błogosławionych kard. Stefana Wyszyńskiego, prymasa Polski, oraz Elżbietę Czacką - fundatorkę Zgromadzenia Sióstr Franciszkanek Służebnic Krzyża. W niedzielę list Apostolski odczytał w imieniu papieża w czasie uroczystości beatyfikacyjnych w Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie kard. Marcello Semeraro.

W uroczystości beatyfikacyjnej udział wzięli: prezydent Andrzej Duda wraz z małżonką Agatą Kornhauser-Dudą, marszałek Sejmu Elżbieta Witek, marszałek Senatu Tomasz Grodzki oraz członkowie rządu na czele z premierem Mateuszem Morawieckim. Był także prezes PiS i wicepremier Jarosław Kaczyński.

 

Źródło: PAP, niezalezna.pl

#Mateusz Morawiecki #kard. Stefan Wyszyński

mk
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo