Z OSTATNIEJ CHWILI

Polska wygrała w Cardiff z Walią 1:0 i utrzymała się w najwyższej dywizji piłkarskiej Ligi Narodów • • • Włochy: centroprawica wygrała wybory parlamentarne, otrzymała 41-45 procent głosów - wynika z sondażu exit poll telewizji RAI • • •

Patryk Jaki o kardynale Wyszyńskim: Wiedział, że cały ten komunizm jest idiotyczny

To był wyjątkowy dzień dla Kościoła Katolickiego. Papież Franciszek włączył do grona błogosławionych kard. Stefana Wyszyńskiego, prymasa Polski, oraz Elżbietę Różę Czacką - fundatorkę Zgromadzenia Sióstr Franciszkanek Służebnic Krzyża. O zasługach kard. Stefana Wyszyńskiego dla Polski i o jego walce z komunizmem mówił w swoim vlogu europoseł Patryk Jaki.

Msza św. beatyfikacyjna kard. Stefana Wyszyńskiego odbyła się w Warszawie
Tomasz Hamrat/Gazeta Polska

Msza beatyfikacyjna kard. Stefana Wyszyńskiego i matki Elżbiety Czackiej odbyła się w niedzielę w Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie. Liturgii przewodniczył prefekt Kongregacji Spraw Kanonizacyjnych kard. Marcello Semeraro. Eucharystię koncelebrowało 600 księży, 80 biskupów z Polski w tym m.in. przewodniczący KEP abp Stanisław Gądecki, prymas Polski Wojciech Polak oraz gospodarz miejsca metropolita warszawski kard. Kazimierz Nycz.

Było to wyjątkowe wydarzenie dla polskich katolików. Jest też szeroko komentowane.

Kardynał Wyszyński od samego początku uważał, że ten cały komunizm jest idiotyczny - wskazuje w swoim najnowszym filmie na YouTube europoseł Patryk Jaki.

Że jest przeciwko człowiekowi, Bogu, wolności i w związku z tym i tak prędzej czy później przegra, dlatego trzeba z tym komunizmem zdecydowanie walczyć.

- Kardynał Wyszyński, mimo, że miał ogromny autorytet wśród Polaków, wiedział, że gdyby kazał wyjść na barykady i rozpoczynać fizyczną rewolucję, to pewnie Polacy by to zrobili. Natomiast on wiedział, że w ten sposób nie da się wygrać, jeszcze nie teraz. Wiedział, że najpierw w narodzie trzeba odbudować silnego ducha, nadzieję na to, że można pokonać tego giganta

- podkreślił Patryk Jaki, wskazując, że kardynał Wyszyński szybko sam stał się celem komunistycznych służb. 

Patryk Jaki o kardynale Wyszyńskim. Zobacz całe nagranie:

 

 


Źródło: niezalezna.pl

#Patryk Jaki #kardynał Stefan Wyszyński

Michał Kowalczyk
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo