Holendrzy protestują przeciw polityce mieszkaniowej państwa

Tysiące mieszkańców stolicy demonstrowało w niedzielę przeciwko polityce mieszkaniowej państwa. Protestujący zwracają uwagę na kryzys mieszkaniowy i domagają się działań od rządu.

https://twitter.com/HarrietvTol

Ze względu na rosnące ceny domów coraz trudniej jest znaleźć mieszkanie w Amsterdamie. Setki tysięcy ludzi od lat znajdują się na listach oczekujących, a liczba bezdomnych podwoiła się w ciągu dziesięciu lat.

Protestujący w niedzielę w Westerpark oraz na placu Dam nieśli transparenty z hasłami: „Domy dla ludzi, nie dla zysku”, „Nie jestem krową, więc przestań doić”, „Ten znak jest tak mały, jak moja szansa na mieszkanie”.

Mieszkający w stolicy od pięciu lat Henry Kramers powiedział polskim mediom, że cieszy się, że w końcu doszło do protestu.

Mieszkam w biurowcu, ponieważ nie ma niczego dostępnego w przystępnej cenie, do tego za miesiąc muszę opuścić mieszkanie bez perspektyw na nowy lokal

 – mówi Kramers.

„Po raz pierwszy od dziesięcioleci protest przeciwko kryzysowi mieszkaniowemu zyskuje duże poparcie” – zauważa w komentarzu dziennik „NRC”.

 

Źródło: niezalezna.pl, PAP

#Holandia #protest #polityka mieszkaniowa

mt
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo