Prof. Skibiński: Kard. Wyszyński powinien być uznawany za patrona Kościoła w Polsce

- Kard. Wyszyński powinien być osobą uznawaną za patrona Kościoła w Polsce i naszego kraju. Spodziewam się od niego bardzo wiele opieki na pewnie niełatwe czasy. Ten orędownik nam się przyda - powiedział prof. Paweł Skibiński, historyk, były dyrektor Muzeum Jana Pawła II i Prymasa Wyszyńskiego.

fot. Michał Dzierżak/niezalezna.pl

Podczas briefingu prasowego zapytano, czego należy oczekiwać po beatyfikacji dwojga polskich duchownych.

- Jeszcze nie wiemy, czego oczekujemy, oczekujemy, że charyzmat Matki będzie żył i dzieła Lasek będziemy odkrywać na nowe drogi. Możemy postawić sobie pytanie, czy będzie to wejście na szczyt i tylko zejście. Mnie wydaje się i jestem optymistką, że wiele zależy od nas. Pan Bóg już to wie i dla nas zaplanował, a my tylko to odkrywamy. Powinniśmy otworzyć oczy sercu i duszy i w ciszy adoracji postawić pytanie, czego Boże chcesz od mnie

- mówiła siostra Radosława Podgórska, Franciszkanka Służebnica Krzyża.

Andrzej Karp, członek rodziny Prymasa Tysiąclecia, podkreślił znaczenie godności życia i przywołał słowa kard. Wyszyńskiego, że "człowiekiem nie wystarczy się urodzić, człowiekiem trzeba być".

- Owocami myśli prymasowskiej powinno się obficie obdzielać młodzież - ocenił Andrzej Karp.

Prof. Paweł Skibiński, historyk, były dyrektor Muzeum Jana Pawła II i Prymasa Wyszyńskiego, podkreślił, że dzień beatyfikacji jest dniem wyjątkowym i jest to moment rozpoczęcia kultu publicznego dwojga "wspaniałych polskich świętych".

- Kard. Wyszyński powinien być osobą uznawaną za patrona Kościoła w Polsce i naszego kraju. Spodziewam się od niego bardzo wiele opieki na pewnie niełatwe czasy. Ten orędownik nam się przyda

- ocenił prof. Skibiński.

 


Źródło: niezalezna.pl

#kościół

Michał Dzierżak
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo