Wielki finał festiwalu w Wenecji. Penelope Cruz i John Arcilla z nagrodami aktorskimi

Penelope Cruz za rolę w "Madres Paralelas" w reż. Pedro Almodovara została doceniona nagrodą dla najlepszej aktorki na 78. festiwalu filmowym w Wenecji. Laureatem nagrody dla najlepszego aktora za kreację w "On The Job: The Missing 8" w reż. Erika Mattiego został John Arcilla.

materiały prasowe,

Wcześniej nagrodę imienia Marcello Mastroianniego dla najlepszego młodego aktora przyznano Filippo Scottiemu za rolę w "The Hand of God" Paolo Sorrentino.

Nagroda specjalna jury powędrowała do Michelangelo Frammartino za "Il Buco". Za najlepszy scenariusz doceniono Maggie Gyllenhaal za "The Lost Daughter".

Jane Campion odebrała w sobotę na 78. festiwalu filmowym w Wenecji nagrodę za najlepszą reżyserię za film "The Power of the Dog".

Laureatów konkursu głównego wyłoniło jury w składzie: laureat Oscara za najlepszy film 2019 r. ("Parasite"), południowokoreański reżyser Bong Joon-ho (przewodniczący), laureatka tej samej nagrody w br., chińska reżyserka i scenarzystka Chloe Zhao, której "Nomadland" uhonorowano Złotym Lwem podczas poprzedniej edycji festiwalu, belgijsko-francuska aktorka Virginie Efira, włoski reżyser i scenarzysta Saverio Costanzo, brytyjska aktorka Cynthia Erivo, kanadyjska aktorka i producentka Sarah Gadon oraz rumuński reżyser Alexander Nanau.

Uroczystość zamknięcia 78. festiwalu odbywa się w Palazzo del Cinema na weneckiej wyspie Lido.

 Źródło: niezalezna.pl, PAP, twitter.com,

 

Beata Mańkowska
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo