Wyniki badań: Szczepionka minimalizuje ryzyko śmierci

Ryzyko śmierci z powodu Covid-19 w przypadku niezaszczepionych osób w wieku powyżej 80 lat jest 15 razy wyższe niż u zaszczepionych - podał włoski Instytut Służby Zdrowia na podstawie analizy najnowszych danych o przebiegu epidemii.

Zdjęcie ilustracyjne
pixabay.com

- U zaszczepionych w pełni seniorów ryzyko śmierci oceniono na 5 procent, podczas gdy u niezaszczepionych wynosi ono ponad 76 procent

- wyjaśnił Instytut na podstawie monitoringu z ostatnich 30 dni.

Wskaźnik niezaszczepionych osób hospitalizowanych we Włoszech z powodu Covid-19 jest dziewięć razy wyższy niż tych, które przyjęły dwie dawki. Na intensywną terapię trafiło 13 razy więcej zakażonych, którzy nie przyjęli szczepionki niż przez nią chronionych. - Szczepionka o 96 procent obniża ryzyko pobytu na intensywnej terapii i śmierci - stwierdzili eksperci.

Skuteczność preparatów w zapobieganiu zakażeniom oceniono na 77 procent.

W sobotę Ministerstwo Zdrowia poinformowało o następnych 57 zgonach na Covid-19 i stwierdzeniu 5193 zakażeń koronawirusem. W Neapolu na Covid-19 zmarła 28-letnia niezaszczepiona kobieta, która dwa tygodnie wcześniej urodziła dziecko. Liczba zmarłych w kraju od początku pandemii w lutym zeszłego roku wzrosła do 129 885. W szpitalach przebywa około 4700 osób , w tym 547 na intensywnej terapii.

 

Źródło: PAP, niezalezna.pl

#koronawirus #szczepionka

mk
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo