Najpierw Finlandia, później Rosja? Polscy siatkarze walczą o medale na mistrzostwach Europy

Przed Biało-czerwonymi faza pucharowa siatkarskich mistrzostw Europy. Aby awansować do strefy medalowej Polacy muszą pokonać w sobotę w Gdańsku Finlandię, a w ćwierćfinale zwycięzcę spotkania pomiędzy Rosją i Ukrainą.

Polscy siatkarze z kompletem zwycięstw awansowali do 1/8 finału mistrzostw Europy
fot. CEV

Polscy siatkarze w 1/8 finału mistrzostw Europy zagrają z Finlandią. Biało-czerwoni są jednym z trzech zespołów, obok Włoch i mistrza olimpijskiego Francji, które zanotowały w fazie grupowej komplet pięciu zwycięstw. Podopieczni trenera Vitala Heynena odprawili w Krakowie w grupie A kolejno 3:1 Portugalię, 3:2 Serbię, 3:1 Grecję oraz 3:0 Belgię i Ukrainę.

Z kolei Finowie uplasowali się z dorobkiem trzech wygranych i dwóch porażek na czwartek pozycji w grupie C. „Suomi”, którzy rywalizowali w Tampere, pokonali 3:1 Macedonię Północną, 3:0 Hiszpanię oraz 3:2 Turcję, musieli natomiast uznać wyższość Rosji i Holandii – ulegli im 1:3.

Przegląd efektownych akcji z siatkarskich mistrzostw Europy

Na kolejny etap siatkarskich mistrzostw Europy Polacy i inne drużyny z grupy A oraz wszystkie z C przeniosły się do Gdańska, gdzie w sobotę i niedzielę odbędą się mecze 1/8 finału, a we wtorek ćwierćfinały. Polacy pojawili się nad morzem w czwartek wczesnym popołudniem i razem z pozostałymi siedmioma ekipami zostali zakwaterowani w Hotelu Mercure Gdańsk Stare Miasto.

W piątek gospodarze zakończyli dłuższy trening o godz. 15.30, następnie udali się do hotelu na posiłek, mieli też zaplanowaną taktyczną analizę rywala. W sobotę przewidziano krótsze, trwająca 60 minut zajęcia. Gospodarze ćwiczyć będą o 11.30, a ich przeciwnicy o 12.45.

Przed spotkaniem Polski z Finlandią na parkiet Ergo Areny wyjdą siatkarze Rosji i Ukrainy – początek tej potyczki wyznaczono o godz. 17.30. Druga ćwierćfinałowa para wyłoniona zostanie w Gdańsku w niedzielę – o godz. 17.30 Portugalia zagra z Holandią, a o 20.30 Serbia z Turcją. Walka w strefie medalowej odbędzie się w katowickim Spodku. Półfinały zaplanowano na 18 września, a dzień później mecz o brązowy medal i finał.

Mecz Polska - Finlandia w siatkarskich mistrzostwach Europy w sobotę 11. września o godzinie 20.30. Transmisja TVP 1 oraz Polsat Sport.

 Źródło: PAP, niezalezna.pl

 

#siatkówka #Polska-Finlandia #mistrzostwa europy

jm
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo