Szef niemieckiej dyplomacji: Nie zostawimy polskich przyjaciół samych w kryzysie

Z ust szefa niemieckiej dyplomacji, Heiko Maasa, padła dzisiaj deklaracja, że Niemcy "nie zostawią polskich przyjaciół samych sobie" w zagrożeniu i wyzwaniu związanym z kryzysem migracyjnym na granicy polsko-białoruskiej. Dziś Maas spotkał się z szefami MSZ Polski i Francji - Zbigniewem Rauem oraz Jeanem-Yves'em Le Drianem.

Heiko Maas
fot. Arkadiusz Lawrywianiec/Gazeta Polska

- Sytuacja na Białorusi pozostaje skazą w środku Europy - zaznaczył Maas na konferencji prasowej kończącej odbywające się w Weimarze spotkanie szefów dyplomacji państw Trójkąta Weimarskiego.

- Nie pozostawimy naszych polskich przyjaciół samych sobie w tym codziennym zagrożeniu i wyzwaniu związanym z nieakceptowalną instrumentalizacją niewinnych uchodźców wzdłuż granicy zewnętrznej Unii

 - podkreślił Maas.

Współpraca Polski, Niemiec i Francji w ramach Trójkąta Weimarskiego opiera się na zaufaniu, jest bliska i unikatowa, ponieważ zbliża różne perspektywy - powiedział szef niemieckiej dyplomacji po spotkaniu, które było częścią jubileuszu 30-lecia powołania Trójkąta.

Szef polskiej dyplomacji, Zbigniew Rau, podkreślił, że Trójkąt pozostaje "ważną platformą dyskusji o najważniejszych sprawach europejskich i międzynarodowych".

Minister spraw zagranicznych dodał, że "z partnerami z Belina i Paryża omówiliśmy najbardziej aktualne zagadnienia polityki międzynarodowej, w tym sytuację w Afganistanie i kryzys na granicach Białorusi z Polską, Litwą i Łotwą".

 

Źródło: niezalezna.pl, pap

md
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo