Radna PO: Boję się, że dzisiaj Rybnik, Elbląg, a jutro cały kraj...

  

Radna PO z Siemianowicach Śl., Dorota Połedniok, napisała dramatyczny list do premiera Donalda Tuska. Pisze w nim, że Platforma Obywatelska umiera na Śląsku z powodu kolesiostwa, karierowiczostwa i patologicznych układów partyjnych. Młoda radna przewiduje kolejne porażki wyborcze partii rządzącej.

- Nasze miasto powoli umiera. Znikają kolejne zakłady pracy, ludzie wyjeżdżają w świat, wzrasta narkomania wśród dzieci i młodzieży. Taka jest prawda. Upada też Szpital Miejski, a pieniędzy władzy wystarcza tylko na nagrody dla prezydentów i członków jego ekipy – pisze Połędniok.

- Kolesiostwo i rozdawnictwo posad (...). Miasto umiera, PO w mieście zamarło, schowało się i jest nieobecne. To nie diagnoza - to stan faktyczny - pisze radna. Jak podkreśla, „nie do takiej PO wstępowała i nie dla takiej wróciła z Anglii”.

Według młodej polityk taki stan rzeczy to prosta droga do do „symptomu Rybnika”.

- Boję się więc, że dzisiaj Rybnik, Elbląg i Siemianowice, a jutro cały kraj.... To nie jest Pańska wina, to nie jest moja wina. To ONI, którzy porobili kariery na Pańskich plecach, a teraz zawłaszczyli Platformę dla siebie będą temu winni - pisze Połedniok.


Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl,blogdoroty.pl


Wczytuję komentarze...


Uroczystości w kwaterze smoleńskiej odwołane

/ Adrian Grycuk / CC BY-SA 3.0 PL (https://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0/pl/deed.en)

  

W tym roku miejskie uroczystości w kwaterze smoleńskiej na Powązkach nie odbędzie się, na grobach zostaną złożone kwiaty - podał w czwartek stołeczny magistrat, przypominając, że do tej pory co roku prezydent Warszawy uczestniczył w uroczystościach, upamiętniających ofiary katastrofy pod Smoleńskiem.

"Pomnik ofiar na Cmentarzu Wojskowym na Powązkach będzie udekorowany biało-czerwoną szarfą. W imieniu władz Warszawy zostanie złożony wieniec i zapalone znicze przed pomnikiem oraz na grobach ofiar" - podał ratusz.

Jak dodano, wiązanki i zapalone znicze upamiętnią także Honorowego Obywatela m.st. Warszawy Czesława Cywińskiego, spoczywającego na Powązkach. Czesław Justyn Cywiński był prezesem Światowego Związku Żołnierzy AK, który zginął w katastrofie pod Smoleńskiem.

Ratusz przypomniał też, że w stolicy o tragedii przypominają dwie tablice - na Krakowskim Przedmieściu oraz w Katedrze Polowej przy ul. Długiej. W tych miejscach także zostaną złożone kwiaty i zapalone znicze.

10 kwietnia 2010 roku samolot Tu-154M z polską delegacją udającą się na obchody 70. rocznicy zbrodni katyńskiej rozbił się pod Smoleńskiem. Zginęło 96 osób, w tym prezydent RP Lech Kaczyński wraz z małżonką oraz wielu wysokich rangą urzędników państwowych i dowódców wojskowych.

W piątek minie dziesięć lat od tej katastrofy.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts