Granica Białoruś-Polska okiem kamery termowizyjnej. Tak wyglądał „ruch” przed uszczelnieniem granicy

Nielegalne przekroczenie granicy z Białorusi do Polski przez największą w tym roku grupę cudzoziemców w oku kamery termowizyjnej. Jak podaje Straż Graniczna, grupa liczyła 85 imigrantów, wszyscy to obywatele Iraku. Osoby trafiły do strzeżonych ośrodków dla cudzoziemców.

PrtSc/ Twitter

Jak podaje dziś Straż Graniczna, 7 sierpnia zarejestrowano nielegalne przekroczenie granicy z Białorusi do Polski przez największą w tym roku grupę cudzoziemców.

- Grupa liczyła 85 imigrantów, wszyscy to obywatele Iraku. Osoby trafiły do strzeżonych ośrodków dla cudzoziemców

- informuje Straż Graniczna na Twitterze, zamieszczając nagranie.

Pod wpisem SG odpowiedziała również na niektóre komentarze internautów, również te negatywne.

 


W czwartek prezydent Andrzej Duda wydał rozporządzenie o wprowadzeniu stanu wyjątkowego w przygranicznym pasie z Białorusią, czyli w części województw podlaskiego i lubelskiego. Pas obejmuje 183 miejscowości (115 w woj. podlaskim i 68 w woj. lubelskim).

O wprowadzenie stanu wyjątkowego okres 30 dni wnioskował rząd w związku z sytuacją na granicy z Białorusią. Po białoruskiej stronie, w Usnarzu Górnym k. Krynek (woj. podlaskie) od trzech tygodni koczuje grupa imigrantów, która chce dostać się do Polski. Zdaniem rządu, te i inne osoby są przywożone na granicę przez służby białoruskiego reżimu, a akcja ma charakter "wojny hybrydowej".

W poniedziałek wieczorem większość sejmowa nie poparła uchwały znoszącej stan wyjątkowy jako nieuzasadniony sytuacją w kraju. Zgodnie z konstytucją stan wyjątkowy można wprowadzić, gdy w sytuacjach szczególnych zagrożeń środki konstytucyjne są niewystarczające.

 

Źródło: niezalezna.pl

Magdalena Żuraw
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo