Z OSTATNIEJ CHWILI

Piłkarze ręczni Łomży Vive Kielce awansowali do Final Four Ligi Mistrzów • • • Senat nie uchylił immunitetu marszałkowi Senatu Tomaszowi Grodzkiemu  • • •

Szijjarto dla Gazety Polskiej i mediów Strefy Wolnego Słowa: Unia Europejska nie wyciągnęła wniosków z 2015 roku

Z tego, co widzę, UE nie wyciągnęła wniosków z 2015 roku. W zeszłym tygodniu odbyło się spotkanie ministrów państw członkowskich - powiedział minister spraw zagranicznych Węgier, Peter Szijjarto w rozmowie z Gazetą Polską i mediami Strefy Wolnego Słowa. - Niestety, to co ustalono, jest takie same jak przed sześcioma laty - dodał szef dyplomacji Węgier.

red. Aleksander Wierzejski i MSZ Węgier Peter Szijjarto
twitter.com/GPtygodnik

Z wypowiedzi naszych europejskich kolegów wynika, że mówią, że wyciągnęli wnioski z 2015 roku. Ale działają zupełnie inaczej.  W zeszłym tygodniu odbyło się dwudniowe spotkanie ministrów państw Unii Europejskiej. Niestety muszę państwu powiedzieć, że to, co mówią ministrowie, jest dokładnie zgodne z tym, co mówili w 2015 roku. Teraz mówią o konieczności przyjęcia wszystkich zagrożonych Afgańczyków. Co niestety bardzo szeroko otworzy bramę do Europy. Konsekwencją tej nieodpowiedzialnej polityki, może być kolejny masowy, nielegalny wielki przypływ nielegalnych migrantów do Unii Europejskiej - mówił dalej minister Szijjártó.

Zdaniem węgierskiego ministra pomoc w Unii Europejskiej powinni otrzymać tylko ci Afgańczycy, którzy pomagali państwom Unii podczas nieudanej ostatecznie misji w Afganistanie. Zaznaczył, że Węgrzy już udzielili pomocy swoim obywatelom z tego państwa, a także sojusznikom narodowości Afgańskiej - i na tym zamierzają poprzestać.

 

Zobacz całą rozmowę na kanale YouTube Gazety Polskiej":

 

 


Źródło: niezalezna.pl, Telewizja Republika, Gazeta Polska

#Afganistan #Węgry #imigranci #Unia Europejska #Peter Szijjarto

Mateusz Tomaszewski
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo