2 października rozpoczyna się XVIII Konkurs Chopinowski. Bilety wyprzedane jeszcze w 2019 r.

Już za niecałe cztery tygodnie w Warszawie rozpocznie się jeden z najsłynniejszych konkursów pianistycznych na świecie. W tym roku w elitarnym gronie uczestników znalazło się 87 pianistów. Ich zmagania będziemy mogli śledzić dzień później tj. od 3 października.

pixabay

Do muzycznego turnieju zgłosiło się ponad 500 pianistów z całego świata. Na podstawie przesłanych nagrań do udziału w Eliminacjach dopuszczono 164 spośród nich. Ostatecznie do lipcowych Eliminacji przystąpiło 151 pianistów.

Eliminacje były dwukrotnie przekładane z powodu pandemii. Ostatecznie odbyły się w dniach 12-23 lipca w Sali Kameralnej Filharmonii Narodowej w Warszawie.

Wśród pianistów zakwalifikowanych do Konkursu głównego przez Jury Eliminacji znalazło się: 22 Chińczyków, 14 Japończyków, 16 Polaków, 7 obywateli Korei Południowej, 6 Włochów, a także reprezentanci Armenii, Tajpej, Kanady, Kuby, Łotwy, Rosji, Hiszpanii, Tajlandii, USA, Wielkiej Brytanii i Wietnamu.

Tegoroczne Eliminacje cieszyły się rekordową popularnością wśród internautów. Bilety na prawie wszystkie przesłuchania Eliminacji były wyprzedane z wyprzedzeniem, zaś transmisje internetowe zostały obejrzane w sumie ponad 4 miliony razy. 

Uroczysta inauguracja Konkursu Chopinowskiego zaplanowana jest na 2 października w Filharmonii Narodowej. Przesłuchania konkursowe odbędą się w dniach 3‒20 października. Zwieńczeniem będzie uroczysta gala wręczenia nagród wraz z koncertem laureatów, która będzie miała miejsce 21 października w Teatrze Wielkim ‒ Operze Narodowej. Zwycięzca Konkursu otrzyma złoty medal oraz I nagrodę w wysokości 40 000 euro.

Jak przypominają organizatorzy bilety na XVIII Konkurs Chopinowski zostały wyprzedane już w 2019 r. W tej chwili nie przewidujemy uruchomienia dodatkowej puli biletów do sprzedaży.

Bilety na Koncert inauguracyjny Konkursu, który odbędzie się 2 października w Sali Koncertowej Filharmonii Narodowej będą dostępne od dnia 15 września (zakup możliwy w kasach Muzeum Fryderyka Chopina i na stronie: bilety.nifc.pl)

 

 Źródło: niezalezna.pl, chopin2020.pl

 

Jacek Szpakowski
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo