Polski Ład to historyczna obniżka podatków. Premier: Większość Polaków na niej zyska

"Zmiany oznaczają historyczną obniżkę podatków. Około 90 procent Polaków zyska na niej, albo będzie ona dla nich neutralna" - powiedział premier Mateusz Morawiecki. Kilka lat temu kwota wolna od podatku wynosiła 3000 złotych, teraz zostanie podwyższona do 30 tys. złotych. 

twitter PremierRP

Premier poinformował, że zmieniona zostanie wysokość drugiego progu podatkowego z 80 tysięcy złotych na 120 tysięcy złotych. 

To systemowa zmiana, w wyniku której 16,5 miliarda złotych zostanie w kieszeniach Polaków. Jest to historyczna obniżka podatków. Taki jest cel reform, cel zmian, aby system podatkowy był sprawiedliwszy

- powiedział Mateusz Morawiecki.

Zdaniem premiera "Polski Ład" jest postawieniem na nogi sytuacji, która panowała do tej pory. Szef rządu przyznał, że konsultacje prowadzone były na ponad setce spotkań. "Nie obawiamy się, jesteśmy otwarci na rozmowę, na krytykę" - mówił Morawiecki.

Najważniejsze zmiany dotyczą wysokości i zasad rozliczenia składki zdrowotnej, zasad rozliczania ulg podatkowych, konstrukcji ulgi na powrót oraz stawek w estońskim CI. Plan polega także na dofinansowaniu służby zdrowia. 

 

 

Źródło: niezalezna.pl, KPRM, twitter.com

#przedsiębiorcy #Polski Ład #małe i średnie przedsiębiorstwa #konsultacje #Mateusz Morawiecki

Mateusz Tomaszewski
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo