Na Anglików tylko z „Codzienną”!

Najważniejszym wydarzeniem środy jest mecz piłkarskiej reprezentacji Polski z Anglią. W „Codziennej” nie może zabraknąć zapowiedzi tego spotkania, Artur Szczepanik twierdzi, że „Anglików można pokonać!”, ale jednocześnie wskazuje, iż będzie to bardzo trudne. Biało-Czerwoni nie wystąpią w najsilniejszym składzie. Czy jesteśmy w stanie zdobyć komplet punktów? Tak, choć i remis będzie dobrym wynikiem.

W cyklu artykułów „NASZ TEMAT” tym razem przypominamy historię Jeremy’ego. Kanadyjczyka, który od 10 lat walczy o normalne kontakty ze swoim dzieckiem. Ci, którzy wygrywają proces sądowy, mówią najczęściej o zwycięstwie sprawiedliwości, a ci, którzy przegrywają, zwykle odwołują się od wyroku lub grzmią o braku bezstronności sądu.

Nieczęsto zdarza się jednak, aby ktoś, kto przegrał proces, śmiał się w twarz zwycięzcy i ignorował każdy wyrok z pomocą… przedstawicieli prawa. Więcej w tekście „Wojna o dziecko” Piotra Koryckiego. 

Jacek Liziniewicz pisze o nieudanych manifestacjach opozycji, której „Pozostali już tylko aktywiści”. Były lider KOD-u Mateusz Kijowski, Leokadia Jung znana szerzej jako Pani Lodzia, trochę aktywistów lewicowych organizacji i partyjni działacze protestowali przed Sejmem przeciwko wprowadzeniu wzdłuż granicy stanu wyjątkowego. Rachityczne manifestacje odbyły się też w innych polskich miastach, gdzie nie przekraczano liczby kilkudziesięciu osób. Działacze małą liczebność nadrabiają zaangażowaniem, a część z nich nawet… przykleiło się do jezdni w Warszawie. Więcej przeczytają Państwo w „Gazecie Polskiej Codziennie” w środę.

A co tam na świecie? W Stanach Zjednoczonych stawa antyaborcyjna, jaką przyjął Teksas wywołała histerię lewicy. Okazuje się, że „Administracja Bidena będzie chronić teksańskie kliniki aborcyjne”, jak czytamy w tytule artykułu Wiktora Młynarza. Po prostu administracja prezydenta Joe Bidena, nazywającego się katolikiem, oficjalnie włączyła się w walkę z teksańską ustawą antyaborcyjną. Departament Sprawiedliwości obiecał, że będzie „chronił” teksańskie kobiety, które chcą zabić własne dzieci. Skandal!

Jeszcze większy skandal szykuje się w Komisji Europejskiej. TSUE nałoży kary finansowe na Polskę. Jak pisze Paweł Kryszczak: „Bruksela straszy Polskę utratą milionów euro”.

Okazuje się, że Komisja Europejska zwróciła się we wtorek do Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej o nałożenie na Polskę kar pieniężnych w związku z działalnością Izby Dyscyplinarnej Sądu Najwyższego. – Uważam, że ta zapowiedź jest elementem presji na Polskę i swoistej wojny psychologicznej z polskim rządem – oznajmił były wiceszef Parlamentu Europejskiego Ryszard Czarnecki. 

O wydarzeniach w Polsce i na świecie przeczytają Państwo w środowej „Codziennej”.

 

Źródło: Gazeta Polska Codziennie

redakcja
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo