Z OSTATNIEJ CHWILI

Prezydent Biden: Putin nas nie zastraszy; będziemy wspierać Ukrainę i jesteśmy w pełni gotowi do obrony każdego centymetra terytorium NATO • • • Prezydent Biden: uszkodzenie gazociągów Nord Stream było celowym aktem sabotażu; nie wierzcie w to, co mówi Putin • • •

Kiedyś żmija, dziś patrioci. Sikorski zmienił punkt widzenia i chwali Ruch Narodowy

Radosław Sikorski z Koalicji Obywatelskiej dość nieoczekiwanie pochwalił... Ruch Narodowy. - Nie jesteście jeszcze zepsuci - mówił do posła Krzysztofa Bosaka, z którym wystąpił w jednym programie. To dość zaskakujące, bo osiem lat temu o Ruchu Narodowym ten sam Sikorski mówił: "żmija".

Radosław Sikorski
Filip Blazejowski/Gazeta Polska

- Cieszę się, że mogę podjąć polemikę z panem prezesem, bo uważam Ruch Narodowy za patriotów, którzy szukają prawdy, szukają odpowiedzi na to, co jest polskim interesem. Nie jesteście jeszcze zepsuci tym koniunkturalizmem i hipokryzją obecnie nami rządzących

- stwierdził Radosław Sikorski w rozmowie z mypolitics, w której uczestniczył razem z Krzysztofem Bosakiem z Konfederacji.

Postawa Sikorskiego wobec Ruchu Narodowego i posła Konfederacji może dziwić, biorąc pod uwagę fakt jego poprzednich wypowiedzi w tym zakresie. W 2013 roku, pytany w Radiu Zet o rozwój Ruchu Narodowego, Sikorski odpowiedział:

Jarosław Kaczyński wyhodował żmiję, która go ukąsi 

A jeszcze przed rokiem ten sam Radosław Sikorski postanowił "rozgościć się" na konferencji prasowej Krzysztofa Bosaka, zakłócając jej przebieg. 

Jak widać, w polityce istnieje krótka droga między zaciekłą rywalizacją a poklepywaniem się po plecach. 

 

 Źródło: niezalezna.pl

#Radosław Sikorski #Ruch Narodowy

Michał Kowalczyk
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo