Robert Lewandowski jest prawdziwym kapitanem. Tak zareagował na błąd Kamila Piątkowskiego

Kamil Piątkowski popełnił poważny błąd po którym piłkarze San Marino zdobyli bramkę w niedzielnym meczu z Polską. Zachowanie Roberta Lewandowskiego po tym spotkaniu pokazuje jak poważnie kapitan Biało-czerwonych traktuje swoje obowiązki - nie tylko na boisku.

Robert Lewandowski jest kapitanem reprezentacji Polski na boisku i poza nim
Fot. Tomasz Hamrat / Gazeta Polska

Po niedzielnym meczu z San Marino na głowę Kamila Piątkowskiego posypały się gromy. Obrońca piłkarskiej reprezentacji Polski tak fatalnie podawał do Michała Helika, że zaliczył asystę przy golu Nicoli Nanniego.

Biało-czerwoni wygrali ostatecznie 7:1 i była to najwyższa porażka San Marino w tych eliminacjach mistrzostw świata, ale niektórzy zamiast na pozytywach woleli skupić się na "biczowaniu" 21-letniego zawodnika, który niedawno przeszedł z Rakowa do RB Salzburg.

Nie rozumiem, dlaczego Piątkowski jest powoływany do reprezentacji. Jest to sprawa Sousy, ale on i Michał Helik nie pasują do tej kadry

- grzmi Jan Tomaszewski na łamach "Super Expressu".

Robert Lewandowski pokazał klasę nie tylko na boisku

Zupełnie inaczej zachował się po niedzielnym spotkaniu z San Marino kapitan Biało-czerwonych. Robert Lewandowski w szatni usiadł obok będącego w kiepskim nastroju młodszego kolegi i spokojnie tłumaczył mu warianty rozegrania piłki. Na materiale opublikowanym przez portal "Łączy nas piłka" widać doskonale jak w trudnej dla Piątkowskiego sytuacji postąpił Lewandowski.

Lewandowski pokazał klasę także na boisku - w pierwszej połowie strzelił dwa gole i asystował przy bramce Karola Linettego. Nie po raz pierwszy dyrygował zespołem i pomógł polskiej drużynie odnieść zwycięstwo. Po przerwie nie wyszedł już na murawę. Sousa oszczędzał jego siły na środowy mecz z wicemistrzami Europy - Anglikami.

 

Źródło: niezalezna.pl

#Robert Lewandowski #piłka nożna #Kamil Piątkowski #Polska-Anglia

Janusz Milewski
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo