Najnowszy numer „GP”: Pilarz Tuska. Jak wyglądałaby Polska pod rządami opozycji?

W najnowszym wydaniu tygodnika „Gazeta Polska” (dostępnym od środy 9 września) szczególnie polecamy materiał okładkowy „Pilarz Tuska. Na Campusie Przyszłości usłyszeliśmy, jak wyglądałaby Polska pod rządami opozycji”. Będzie też wywiad z prezesem PZPN Cezarym Kuleszą oraz informacja o nieznanych dokumentach i powiązaniach, które zostaną ujawnione za sprawą raportu smoleńskiego. Ponadto w numerze najważniejsze informacje i analizy z kraju i ze świata. Subskrybuj tygodnik - teraz 7-dniowy bezpłatny okres próbny.

fragment okładki tygodnika "Gazeta Polska"
Gazeta Polska

„Platforma ujawniła wreszcie swój program. Są w nim: likwidacja szpitali, piłowanie katolików oraz pręgierz dla wrogów. Jakkolwiek by się ktoś oburzał na takie porównanie, bezspornie wszystkie te trzy punkty wcielają w życie talibowie w Afganistanie. Campus Polska Przyszłości dowiódł, że opozycja tylko gdy milczy, może zachowywać swój stan posiadania. Gdy jej liderzy zaczynają szczerze mówić, co myślą, okazują się odstręczający nawet dla części własnych zwolenników. Najważniejszy sygnał otrzymali głosujący na PO katolicy: nie życzymy sobie waszego poparcia”.
- czytamy w artykule Piotra Lisiewicza.

Ponadto w numerze:

  • Szef WSI, Tusk i nieznane dokumenty. Wiemy, co zawiera końcowy raport smoleński

W liczącym ponad 300 stron końcowym raporcie podkomisji smoleńskiej znajdą się nieznane dotychczas dokumenty wskazujące na mechanizm, instytucje oraz osoby odpowiedzialne za przekazanie remontu samolotów Tu 154 rosyjskim służbom specjalnym. Jak ustaliła „GP” – z informacji zawartych w raporcie wynika, że niektórzy z nich byli w szczególny sposób powiązani z szefem WSI, który dzięki temu mógł kontrolować przebieg zdarzeń poprzedzających tragedię smoleńską.
- ujawnia Grzegorz Wierzchołowski.

  • CBA: Trzaskowski był ostrzegany przed awarią „Czajki”

Firma z Podkarpacia z wolnej ręki otrzymała kontrakt na usunięcie skutków pierwszej awarii warszawskiej oczyszczalni ścieków. Jednak kosztorys prac był nie tylko zawyżony o ponad 3 mln zł, lecz także nie obejmował wszystkich niezbędnych robót – wynika z protokołu kontroli przeprowadzonej w stołecznym Urzędzie Miasta przez Centralne Biuro Antykorupcyjne.
- więcej na ten temat w tekście Piotra Nisztora.

  • Nie będę ukrywał się przed dziennikarzami czy straszył ich sądem. Rozmowa z prezesem PZPN

Powiązania z PRL-owskimi służbami mogą oczywiście wywoływać niesmak, ale nie są karane. Dlatego w mojej ocenie każdy z działaczy – jeśli posiadał takie relacje – powinien to zgłosić do PZPN.
- mówi „Gazecie Polskiej” Cezary Kulesza, prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej. 

  • Beatyfikacja Prymasa Tysiąclecia

„Naród z Kościołem, Kościół z Narodem” – od lat tysiąca spleceni w duchowej drodze, na której przychodzą i odchodzą kolejne pokolenia Polaków, patriotów, idących za wezwaniem wartości, z tym najważniejszym hasłem na ustach – Bóg i Ojczyzna. Tę wizję Prymas Tysiąclecia, kardynał Stefan Wyszyński, przeciwstawiał wizji komunistycznej, nihilistycznej, ateistycznej, w której katolików usiłowano, używając słów pewnego współczesnego polityka, „opiłować z przywilejów”, i to ten spór nadawał ton kolejnym atakom na historię Kościoła w Polsce powojennej, Kościoła prowadzonego ręką kardynała Wyszyńskiego. Gdy teraz zostanie wyniesiony na ołtarze, jego Myśl i Dzieło mogą na powrót stać się drogowskazem.
- czytamy w tekście Tomasza Łysiaka.

Tygodnik Gazeta Polska dostępny w wygodnej prenumeracie cyfrowej
Sprawdź ofertę prenumeraty cyfrowej TUTAJ: 
https://prenumerata.swsmedia.pl/ oraz pod numerem telefonu 605 900 002 lub 501 678 819
 

Gazeta Polska - tygodnik niepodległego Polaka

Czytaj w tygodniku „Gazeta Polska”.
Tygodnik dostępny również w wygodnej prenumeracie cyfrowej.
 

 

Źródło: niezalezna.pl, Gazeta Polska

#Gazeta Polska

redakcja
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo