Jak wtorek, to czytamy „Codzienną”

We wtorkowej „Codziennej” obszernie opisujemy debatę do jakiej doszło w Sejmie. Była to bardzo burzliwa debata o stanie wyjątkowym. Jacek Liziniewicz zatytułował artykuł „Morawiecki do opozycji: przeproście za ten festiwal żenady”. - Dzisiaj widzimy dokładnie, że w Moskwie, w Mińsku rozpisane są scenariusze, które zagrażają naszej suwerenności, zagrażają bezpieczeństwu państwa polskiego – mówił w Sejmie premier Mateusz Morawiecki. Zaapelował również, aby w czasie próby politycy wznieśli się ponad podziały polityczne. Czy się wznieśli? Przeczytają Państwo w „Gazecie Polskiej Codziennie” we wtorek.

Andrys / CC0

A co tam panie jeszcze w polityce? Kolejne badania opinii publicznej potwierdzają, że Prawo i Sprawiedliwość umacnia się na pozycji lidera wśród Polaków. „Efekt Tuska przestał działać” twierdzi Adrian Siwek. Okazuje się, że  Prawo i Sprawiedliwość może liczyć na poparcie 36,6 proc. wyborców, Koalicja Obywatelska na 23,1 proc., a Polska 2050 – na 11,5 proc. – wynika z sondażu IBRiS dla Onetu. To kolejne badanie, które pokazuje wzrost poparcia dla PiS i spadek notowań Koalicji Obywatelskiej. Zdaniem ekspertów kryzys na granicy polsko-białoruskiej szkodzi opozycji.

Dobre wieści znad Bałtyku. Morskie dostawy ropy uniezależniają nas od Rosji.  „Terminal naftowy w Gdańsku już gotowy” donosi wysłannik „Codziennej” do Gdańska, Paweł Woźniak, który obserwował ostatnie chwile właśnie zakończonej budowy terminala naftowego. Jednego z kluczowych projektów dla bezpieczeństwa energetycznego Polski w obszarze ropy naftowej. Dzięki tej inwestycji polskie rafinerie są w stanie bez przeszkód sprowadzać ropę naftową do Polski z dowolnego miejsca na świecie.

Czy coś nowego wymyśliła lewica? Tak, tym razem „Lewica cenzuruje Kolumba”! Lewicowe władze meksykańskiej stolicy zapowiadają trwałe usunięcie pomnika Krzysztofa Kolumba z jednej z głównych arterii metropolii. Stołeczni urzędnicy oświadczyli, że statuę odkrywcy zastąpi figura rdzennej mieszkanki Mezoameryki, która podkreśli rolę kobiet w meksykańskim społeczeństwie. Żenada.

Pamiętajmy: w środę gramy z Anglią! O reprezentacji i piłkarskich wydarzeniach na świecie przeczytają Państwo w „Codziennej”.

Polecamy wtorkową „Gazetę Polską Codziennie”!

 

 

Źródło: Gazeta Polska Codziennie

redakcja
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo