GPC: Współpraca między Kukiz’15 a resztą Zjednoczonej Prawicy jest niezagrożona

Paweł Kukiz zadeklarował, że będzie głosował wspólnie z Prawem i Sprawiedliwością, gdy we wrześniu Sejm będzie rozpatrywał ustawę antykorupcyjną autorstwa Kukiz’15. – Kwestia ustawy antykorupcyjnej jest jasna i wszystkie prawicowe opcje wchodzące w skład większości sejmowej chcą jej przyjęcia – powiedział „Codziennej” poseł Norbert Kaczmarczyk z Solidarnej Polski.

Paweł Kukiz
Zbyszek Kaczmarek/Gazeta Polska

Według wstępnego harmonogramu Sejmu posłowie podczas posiedzenia zaplanowanego na 15–17 września zajmą się wnioskiem PSL o wyrażenie wotum nieufności wobec ministra rolnictwa i rozwoju wsi Grzegorza Pudy. Paweł Kukiz został zapytany o to, jak wówczas zagłosuje jego koło.

Polityk przypomniał, że ma podpisaną umowę z PiS. – Wspólnie z nimi głosujemy w sprawach personalnych, wspólnie z nimi głosujemy nad Polskim Ładem, a oni w zamian uchwalają nasze ustawy

– skwitował.

– Nie mam dziś powodów, by podejrzewać, że PiS nie będzie chciało wywiązywać się z tej umowy, ale gdyby tak postąpiło, to uważam umowę za niebyłą – zaznaczył Paweł Kukiz w rozmowie z Polską Agencją Prasową.

Poseł Solidarnej Polski Norbert Kaczmarczyk w rozmowie z „Codzienną” stwierdził, że jego zdaniem współpraca między Zjednoczoną Prawicą a Kukiz’15 nie jest zagrożona.

– Kwestia ustawy antykorupcyjnej jest jasna. Wszystkie prawicowe opcje wchodzące w skład większości sejmowej chcą jej przyjęcia. Tak więc uważam, że dzięki współpracy Kukiz’15, Prawa i Sprawiedliwości, Solidarnej Polski i Republikanów ta ustawa zostanie przegłosowana i stanie się obowiązującym prawem

– stwierdził.

15 września od godz. 16 posłowie zajmą się sprawozdaniem komisji o poselskim projekcie ustawy o zmianie ustawy – Kodeks karny oraz niektórych innych ustaw, czyli projektem ustawy antykorupcyjnej autorstwa Kukiz’15. Głównym celem tego projektu jest zaostrzenie kar w stosunku do osób skazanych za korupcję. Projekt zakłada m.in. pozbawianie praw publicznych osób skazywanych za przestępstwa korupcyjne i zakaz zajmowania przez nie stanowisk w spółkach z udziałem skarbu państwa. Projekt jest po pierwszym czytaniu w Sejmie.

Cały tekst w dzisiejszej "Gazecie Polskiej Codziennie"

 

 Źródło: Gazeta Polska Codziennie

 

#polityka

Adrian Siwek
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo